| ErrorFound a întrebat:

Daca vi s-ar oferi ocazia sa fiti nemuritori(sansa oferita de un savant/inger/chupacabra/zana maseluta sau cine mai vreti voi), ati accepta?

Cum motivati alegerea?

12 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Daca as putea sa fiu nepasator, incapabil sa iubesc si nemilos da, as putea accepta...altfel ar fi un chin ca OM sa existi pentru totdeauna, chiar insasi corpul ne impiedica. La cate veacuri crezi ca ar rezista, dupa vreo 1000 de ani ai fi mucegait, cu oasele pe afara si totusi viu...neah, I don't think so, who would marry me then?

| Scarbo a răspuns:

Nu as accepta, pentru ca moartea e cel mai mare dar pe care ni-l poate oferi viata.

| fightBack a răspuns:

Foarte putini oameni nu ar accepta, doar ca e usor sa zici acuma cand nu esti aproape de moarte ca nu, ca tu vrei sa mori la un moment dat!

| sempreinvolo30 a răspuns:

Aceasta ocazie ni s-a oferit deja iar eu am acceptat-o.
Conforb Bibliei(revelatia21:4‘‘Dumnezeu va sterge orice lacrima din ochii lor si moartea nu va mai fii.)
Putem trai vesnic pe acest pamant fara suferinta, boala, spitale si morminte.Dar acum este timpul sa ne schimbam actiunile gresite si sa credem in creatorul nostru Dumnezeu nu in zana maseluta

| dorelmarc a răspuns:

Daca.ar.fi.din.partea:savant/inger/chupacabra/zana maseluta sau cine mai vreti voi)sub.nici.o.forma.
Daca.e.din.partea.Lui.IIsus.da

| Alphawolf a răspuns:

Nu. Ce insemna nemuritor, ce cuprinde, ce ofera nemurirea? Trebuie sa stiu, sa inteleg... am nevoie de-o oferta data dracului pentru a da alt raspuns. Foarte probabil ca si universul sa aiba candva un sfarsit, iar eu nu?

| ErrorFound explică:

Astepti si tu cateva miliarde de ani si se formeaza un alt univers...gizaz...laughing
Ai tot timpul la dispozitie.

| sublime89 a răspuns:

Eh, nu chiar nemuritor, dar sa traiesc pana la sfarsitul universului macar, daca o sa fie vreun sfarsit. Nici nu am pretentii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cu ce m-ar ajuta nemurirea?

| Alphawolf a răspuns (pentru ErrorFound):

Nu mersi, eu am decis! Asteapta tu, sa-ti para tie rau, sa-ti doresti moartea(foarte probabil)... si sa nu te poti sinucide(nu exclud, ca nu e specificat niciunde)... gizaz.

| Dumniezău a răspuns:

Nu as accepta.

| adrian1419 a răspuns:

Nu. asta nu asigura tinerete si sau fericire. Moartea e ceva ce trebuie sa se intample ca sa fiu fericit ca om. Dupa moartea mea vreau 2 lucruri:
sa fiu fericit si amintit, si eu cred in viata dupa moarte dar nu are legatura cu nicio relgie