| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa ma impartasesc atiu ca nu am voie sa mananc dar sa beau apa am voie pentru ca ma duc la 13:30 si nu stiu dca rezist FUNDA

7 răspunsuri:
| BlackSulphur a răspuns:

Injecteaza apa in tine, teoretic nu o bei! :3

| Mikhtarian a răspuns:

Poti bea o gurita de apa.

| AwaZoh98 a răspuns:

Nu ai voie, dar trebuia sa te impartasesti dimineata.straight face

| MEIALI a răspuns:

Nu ai voie sa mananci si sa bei, indiferent

| iusy98 a răspuns:

Ca sa te impartasesti trebuie sa nu BEI si sa mananci nimic chiar daca te impartasesti diseara.

| Petruts a răspuns:

In primul rand se tine post inainte de a te spovedi si impartasi.Nu ai voie sa bei apa, sa mananci, etc. Poti afla mai multe de aici: http://www.sfaturiortodoxe.ro/pcleopa/4simpartasanie.htm

| carolinacarolina a răspuns:

Nu ai voie nici sa mananci nici sa bei nimic, decat DUPA impartasanie!