| OctavianDanielMaria a întrebat:

Daca zeul vostru nu v-ar "promite" nemurirea dupa moarte, ati mai crede in el?

32 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

laughing))),...şi ei cred că au păcătuit şi i-o bătut Dumnezo laughing)))))))))))

| anonimg a răspuns:

Nu te poți încrede în nici o persoană (fie Dumnezeu, fie om) care poate să te ajute și nu o face.
Dar credința în Dumnezeu depășește credința pe care o avem noi zilnic în lucrurile obișnuite (de exemplu, cred că voi face o mâncare grozav de gustoasa cu acea bucată de carne).
Pentru că omul poate să aibă siguranța vieții veșnice chiar mai înainte de ceea ce numim noi sfârșitul pământului. Pentru că Împărăția lui Dumnezeu se găsește în inima celui care o dorește și crede în ea, în Dumnezeu. Dumnezeu ne face să avem încredere în El. Și ne bucurăm de promisiunile Lui, chiar mai înainte de a le avea. Pentru că cine ajunge să cunoască pe Dumnezeu se va încrede în El, pentru că va descoperi că este iubit de Dumnezeu.
"Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică." (Ioan.3:16)
Descarcă Biblia și citește comentariul acestui verset.
https://play.google.com/......ps/details