| unbaiatanonim a întrebat:

Daca Zeus si Thor nu exista cine da fulgerele si tunetele? Sa va vad ateilor!

Zeus mi s-a aratat in vis si mi-a spus ca ne apropiem de sfarsit asa ca pocaiti-va cei care nu credeti.

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Domnul ne vorbeste prin fulgere si tunete.
Cat despre pocainta, sunt de acord suta la suta cu tine.Stii ce inseamna sa te pocaiesti?!

| Toluk19 a răspuns (pentru EmaS):

Pocainta > Ura pacatului pina la moarte, implinirea legiii Lui Dumnezeu adica cele 10 porunci.< Rabdare pina la moarte pentru ca Iisus spune clar > Cine va rabda pina la urma va fi mantuit

| monstrulet a răspuns:

Odin da fulgerele si tunetele!

| Toluk19 a răspuns:

Tu parca erai ateu nu?

| Thunderstruck a răspuns:

Cum sa nu crezi in ei daca ne arata dovezi zilnic (fulgerele si tunetele)?straight face Ce inchisi sunt la minte ateii astia.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Bravo m-ai convins

| RAY a răspuns:

Mie afrodita mi s-a aratat in vis macar eu visez o femeie nu un barbat cu inclinati gay

| Mădă0611 a răspuns:

Oooooooo, zeus! laughing))))))))

| DyNo a răspuns:

Sa mor eu... scuza-ti expresia. Ba omule, tu esti constient de ceea ce ai scris mai sus? Nu pot sa cred ca pana in acest secol incat se mai crede in astfel de zei. Fulgerele se descarca din nori atunci cand un nor incarcat pozitiv se intalneste cu unul incarcat negativ si avand in vedere ca pamantul este incarcat negativ se produce o descarcare electrica. Si tunetul se produce in acelasi timp cu fulgerul doar ca se aude mai tarziu deoarece lumina este mai rapida decat sunetul. Oricum nu stiu de ce mi-am batut degetele sa scriu asta pentru un inapoiat ca tine sau poate ca esti vre un copil sub 7 ani care a invatat sa scrie si sa citeasca acasa... exista si posibilitatea asta!
PS: Sper ca ai facut o gluma cu aceasta intrebare. Am ramas ''masca'' efectiv cand am vazut-o. Nota 1!

| unbaiatanonim explică (pentru DyNo):

Omule, nu mai ai simtul umorului? Nu stii ce e aia ironie?

| DyNo a răspuns (pentru unbaiatanonim):

''Sa va vad ateilor!'', aceastra propozitie m-a convins ca tu chiar nu glumesti...

| unbaiatanonim explică (pentru DyNo):

Era o ironizare. Crestinii adesea folosesc aceasta expresie in intrebari de genu "Cine a creat universul; Cine a creat omul;" etc.

| RetardedRacoons a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Daca e nevoie sa-ti explici ironiile si intrebarile tendentioase inseamna ca ori esti slab si dornic de recunoastere ori ti-ai ales un public format din cretini, eu inclin catre ambele variante.

| i86e2 a răspuns:

Fac cu schimbul? happy
Într-o zi Zeus, în altă zi Thor? Stai că au competiție, că mai sunt zei care se joacă cu fulgerele.

| unbaiatanonim explică (pentru i86e2):

Nu, cand sunt maniosi dau fulgere si tunete.

| dariusbocos a răspuns:

Stai asa ca aici gresesti si te-ai dat singur de gol... chiar tu vrei sa exprimi neexistenta lui Zeus si Thor si chiar tu ai zis ca Zeus ti s-a aratat in vis... ce faci? ca te-ai incurcat aici

| unbaiatanonim explică (pentru dariusbocos):

Mai citeste o data intrebarea.