| Mircea08 a întrebat:

"Dar Duhul grăieşte lămurit că, în vremurile cele de apoi, unii se vor depărta de la credinţă, luând aminte la duhurile cele înşelătoare şi la învăţăturile demonilor,"
(Epistola întâia către Timotei a Sfântului Apostol Pavel – 4/1)
Care este invatatura demonilor? Dati exemple

7 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns (pentru RAY):

Habar nu ai de stiinta din Biblie si te pomenesti dand linkuri cu Biblia.

| Mircea08 explică (pentru RAY):

Rugaciunea "inger ingerasul meu " este o invatatura a demonilor? Asta nu este in acel capitol si nici multe, multe altele

| RAY a răspuns (pentru Mircea08):

Tu dai eronat la propria ta biblie ))))))))))))))))

| mentholinks a răspuns:

Homosexualitatea ar putea fi un exemplu.

| xerxes1 a răspuns:

Pavel suferea de schizofrenie.
A cazut de pe cal si a avut un episod psihotic in care l-ar fi vazut pe Iisus.
Iisus avea deja discipolii sai instruiti personal timp de 3 ani.
In niciun caz nu ar fi avut nevoie de un criminal de crestini ingamfat ca Saul din Tars.

| Steregoi a răspuns:

Credintele sau teoriile asa zis stiintifice cu tot felul de calcule matematice eronate ce orienteaza omul spre necredinta. Necredinta = credinta in lucruri gresite si ilogice precum evolutia si big bang.