| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

De 2 luni de zile mi se tot intampla ceva ciudat aroape in fiecare seara visez draci si deschid ochii si nu ma pot misca din pat incerc sa strig la mama si deschid gura si nu pot striga. Faza e ca atata timp cat spun o rugaciune seara sau trec pe langa o biserica si ma inchin seara trebuie sa mi se intample asta...Aseara am patit la fel Am deschis ochii si parca imi tipa cineva in urechi incercam sa stau cu ochii deschisi nu puteam si imi amortise tot corpul incercam sa iau telefonul sa o sun pe maicamea (ea fiind la servici) dar parca ceva imi dadea senzatia ca o sunam si nu-mi raspundea. Iar ieri pe zi am fost la o manastire am pus un pomelnic am aprins lumanari si seara am patit asta. I-am povestit mamei mele si ea s-a speriat putin si mi-a spus sa nu mai dau hainele mele imprumut ca poate incearca cineva sa-mi faca ceva.Eu nu prea cred in astea dar cine stie. Poate sa fie totul doar in capu meu?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Mama ta zice f bine. Ai grija cui ce dai imprumut, dar ai grija si ce primesti. Obsearva mereu, monitorizeaza acest lucru si vezi daca nu cumva are vreo legatura cu ceea ce ti se intimpla seara. De exemplu, primesti peste zi ceva, iar seara ai acel cosmar. Daca primesti din nou de la aceeasi persoana, si se intimpla din nou seara, e clar de unde iti vin problemele. Su acele lucruri ar trebui distruse, oricat de faine ar fi - pentru tine vor fi mereu purtatorul acelui cosmar.
Sau, daca pina acum nu ai prea fost la biserica, si nu te-ai rugat, e posibil sa fie problema a tine. Dumnezeu vrea sa te apropii de El, insa cel rau gaseste o portita de a ajunge la tine si aface ceea ce face. Daca inainte te rugai si mergeai la biserica si nu se intimpla nimic, problema nu e la tine, insa daca de acum ai inceput, e ceva cu care Diavolul incearca sa te sperie, si ar fi bine sa nu te opresti, si sa vorbesti cu un preot sau cineva in masura sa te sustina ca acele lucruri sa dispara din viata ta. Insa trebuie sa ai grija pe cine alegi, sa fie un adevarat preot.
Si, de urgenta, cind mai apar chestii dina stea urite, gindeste-te la Isus Hristos si la cum a fost El crucificat si cere-i in gind ajutorul, cheama-L la tine sa te apere. Si cu siguranta te va ajuta.

42 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ar fi bine sa citesti psalmi si sa te rogi.

| Allrc24 a răspuns:

Salut. voi incerca sa te sfatuiesc cat mai bine. in primul rand sa stii ca astfel de lucruri sunt foarte reale nu sunt fantasme. vrajile exista si chiar functioneaza.de aceea cel mai intelept ar fi sa nu dai nimic din ceea ce este al tau la nimeni.nici haine,nici bani de imprumut, nimic. si nici sa primesti. se pot face vraji asupra oricarui obiect. de exemplu printr-un obiect pe care il imprumuti persoana care doreste sa iti faca rau te poate ataca. face vraji asupra obiectului respectiv. trebuie sa intelegi clar ce sunt vrajile.vrajile sunt descantece,incantatii si rugaciuni oculte catre diavol. absolut toate vrajile considerate bune sau rele sunt facute cu ajutorul diavolului.indiferent de felul ei:magie neagra,alba,wicca,etc. sa te feresti de asa ceva.cea mai mare prostie pe care o poti face cand cineva iti face vraji este sa faci alta vraja sa o dezlegi.asa ceva nu exista si nu se poate.crezi ca diavolul se va distruge pe el insusi? bineinteles ca nu.fiind facute de diavol trebuie sa lupti si sa te impotrivesti. noi oamenii nu avem cum sa il invingem pe diavol...noi singuri nu avem cum. dar daca Dumnezeu este cu noi nimeni si nimic nu ne poate sta in cale. ceea ce ti se intampla tie sigur e lucratura celui rau. dar tu sa nu te temi, caci Dumnezeu este cu noi,cu fiecare in parte dar din cauza apcatelor noi nu ii putem simti prezenta iubitoare si ocrotitoare in viata noastra.ce ti se intampla tie poate avea 2 cauze:
1)cineva iti face vraji iar cel rau a patruns in viata ta prin intermediul vrajilor.
2)ai pacatuit iar in acest mod ai facut loc patimilor si faptelor necuvenite in sufletul tau,care intr-un tarziu il atrag si pe initiatorul lor,diavolul.
Este bine de stiut ca in ambele cazuri,diavolul a patruns in viata ta prin intermediul slabiciunii tale. caci daca Dumnezeu este cu tine,diavolul nu are absolut nicio putere asupra ta.diavolul este NUL IN FATA LUI DUMNEZEU! e neputincios. dar si chiar daca nu ai o relatie cu Dumnezeu,El tot nu il lasa pe diavol sa te ispiteasca si sa te incerce peste puterile tale. Un exemplu in acest sens il constitue dreptul Iov, un mare credincios din vremea vechiului testament.inainte oricarei incercari diavolul trebuia sa ii ceara voie lui Dumnezeu.
http://paginiortodoxe.tripod.com/vsmai/05-06-sfintul_si_dreptul_iov.html
Dupa cum vezi Dumnezeu nu ne lasa niciodata si mereu are grija de noi chiar daca suntem pacatosi pentru ca ne iubeste. nu Dumnezeu ne alunga pe noi ci noi iL alungam pe Dumnezeu din viata noastra si facem loc diavolului prin pacatele noastre care altereaza mintea trupul si sufletul.
Diavolul incearca sa te faca sa crezi ca el este puternic si nu ai scapre si sorti de izbanda din lupta cu el si cu pacatul.totul este insa o mare inselatorie, un mare fals.diavolul nu are absolut nicio putere asupra lui Dumnezeu.suferinta este insa un lucru benefic pentru om.ea il mustra pe om si il trezeste la realitate.Dumnezeu ne mustra,ne da greutati dar o face din dragoste. prin greutati Dumnezeu ne atrage atentia ca noi gresim.asemeni unui tata care isi pedepseste copilul cand face o boacana asa face si Dumnezeu.tatal isi iubeste copilul si il pedepseste tocmai din dorinta de a-i arata ca nu e bine ce face,chiar daca copilul nu intelege de ce este pedepsit. Dumnezeu ne pedepseste pentru a ne intoarce la credinta.numai prin credinta ne putem mantui.prin restabilirea comuniunii cu Dumnezeu diavolul va fi infrant.asta e secretul. roaga-te cat mai mult. continua sa pui pomelnice la biserica.diavolul inca va incerca sa te impiedice dar va ceda intr-un final.nu iL poate invinge pe Dumnezeu.
Sentimentul de frica este cel mai daunator pentru om.il distruge fizic si psihic.il ataca unde este cel mai sensibil,si anume in suflet. frica niciodata,DAR NICIODATA nu vine de la Dumnezeu,frica vine de la diavol. frica ne arata de fapt ca omul fara Dumnezeu este un mare nimeni. frica trebuie eradicata numaidecat, este un amre rau care iti apasa sufletul.frica poate duce la nebunie si in final suicid. de fapt asta si doreste diavolul.sa te aduca pe culmile nebuniei,sa te faca sa crezi ca nu mai ai speranta iar mai apoi sa te indemne la suicid sa poti ajunge direct in chinul vesnic.frica se datoreaza lipsei credintei.frica se datoreaza instrainarii de Dumnezeu. trebuie sa intelegi un lucru foarte important:chiar daca nu iL simti pe Dumnezeu,El este cu noi mereu,cu fiecare in parte,ne ocroteste si ne apara de tot ce este rau. din cauza pacatelor care il despart pe om de Dumnezeu,el nu mai este capabil sa simta iubirea desavarsita.fii sigura ca Domnul nu va lasa sa se intample nimic rau cu tine.stai linistita nu te cred nebuna:) El este Tatal nostru si ne iubeste,a dovedit asta cand si-a sacrificat unicul Fiu ,pe Domnul Iisus Hristos tocmai pentru noi.dovada mai mare de iubire nu exista.
http://www.flacarainchinarii.ro/gandul/in-dragoste-nu-exista-frica-9777
frica este de asemnea un pacat.trebuie alungat si eradicat. e pacat sa nu ai nadejde la Dumnezeu cand El a dovedit ca ne iubeste si ne ocroteste.
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21,8)"
"Nu te teme, caci Eu sunt cu tine. Nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau. Eu te intaresc si tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare." Isaia 41, 10
cand simti iar frica sa iti amintesti ce ti-am spus aici. roaga-te cu credinta caci diavolul se teme de Dumnezeu.
psalmul 90 http://www.biserica.org/Biblia/VT/Psalmii/90_index.html
Tatal nostru, Crezul(http://www.crestinortodox.ro/......9213.html) rugaciune catre arhanghelul Mihail este cunoscut ca un lupttor neobosit impotriva diavolului.l-a invins de fiecare data.
"Sfinte Arhanghel Mihail, apără-ne în luptă; împotriva răutății și a curselor diavolului fii-ne ocrotire. Ne rugăm cu umilință să-l certe pe el Dumnezeu; iar tu, căpetenie a oștirii cerești, pe satana și pe celelalte duhuri rele, care bântuie în lume spre pieirea sufletelor, izgonește-le în iad prin puterea dumnezeiască. Amin."
http://images.google.com/......tp?/imgres

si in final:
Scrisoarea de dragoste a Tatalui

Copilul Meu

Tu poate nu ma stii, dar Eu te cercetez de aproape si te cunosc
Stiu cand stai jos si cand te ridici
Si cunosc toate caile tale
Pana si perii din cap ti i-am numarat
Caci esti facut dupa chipul Meu
In Mine ai viata , miscarea si fiinta
Pentru ca esti al Meu
Te cunosteam inainte de a te fi nascut
Te-am ales mai dinainte
Nu esti o greseala ,pentru ca toate zilele tale erau scrise deja in cartea Mea
Stabilisem, precis ,data nasterii tale si locul unde vei locui
Esti o faptura asa de minunata
Caci te-am tesut in pantecele mamei tale
Si te-am ocrotit pana-n ziua cand te-ai nascut
N-am fost inteles de cei ce nu Ma cunosc
Nu sunt departe sau aprig , ci sunt expresia dragostei depline
Iar dorinta Mea e sa-Mi arat dragostea fata de tine
Pentru simplul motiv ca-Mi esti copil si ca-ti sunt Tata
Si-ti pot oferi mai multe decat ar face-o vreun tata pamantesc
Pentru ca eu sunt Tatal perfect
Fiecare dar bun pe care-l primesti , vine din mana Mea
Fiindca Eu iti stiu nevoile
Planul Meu pentru viitorul tau a fost intotdeauna plin de speranta
Pentru ca te iubesc cu o dragoste vesnica
Gandurile Mele fata de tine sunt nepatrunse si mai multe decat nisipul marii
Ma bucur de tine cu o mare bucurie
Nu voi inceta sa-ti fac bine
Pentru ca esti comoara Mea
Si vreau sa pun in tine intreaga inima Mea si intreg sufletul Meu
Si vreau sa-ti arat lucruri mari si minunate
Daca Ma vei cauta din toata inima , Ma vei gasi
Fa-ti din Mine desfatarea,si-ti voi da tot ce-ti doreste inima
Pentru ca Eu dau dupa placerea Mea
Si sunt gata sa-ti fac mai multe decat poti crede
Pentru ca Eu sunt cel mai mare sprijinitor
Si, de asemenea, sunt Tatal care te mangaie in toate necazurile tale
Cand inima ti-e franta ,iti sunt aproape
Ca un pastor ce-si poarta mielul in brate ,asa te port Eu in inima Mea
Odata iti voi sterge lacrima din ochi
Si voi indeparta orice durere pe care ai cunoscut-o in lumea aceasta
Eu sunt Tatal tau si te iubesc cum imi iubesc Fiul, pe Isus
Pentru ca dragostea Mea, in Isus a fost aratata
El este intiparirea Fiintei Mele
Si a venit sa-ti arate ca sunt de partea ta, si nu impotriva ta
Si sa-ti spuna ca nu-ti tin in seama pacatele
Isus a murit pentru ca tu si cu Mine sa fim impacati
Moartea Lui a fost ultima Mea dovada de dragoste fata de tine
Am dat tot ce-am iubit pentru ca sa pot primi dragostea ta
Daca accepti darul Fiului Meu, Isus, Ma primesti pe Mine
Si nimic nu te va desparti de dragostea Mea, de acum inainte
Hai acasa si te voi duce prin slava cerurilor ,cea mai mare din cate s-au vazut vreodata
Am fost intotdeauna Tata si voi fi intotdeauna Tata
Intrebare e : "Vrei sa fii copilul Meu?"
Eu te astept
Cu drag,
Tatal Tau-Dumnezeu Atotputernic

niciodata nu ai fost singur si niciodata nu vei fi.as vrea te rog sa imi trimit intr-un mesaj public sau privat numele tau de botez pentru a te putea trece pe pomelnic.cunosc un preot cu har.
sper ca te-am putut ajuta.

| Allrc24 a răspuns:

Si incearca sa mergi la o manastire sa vb cu un calugar batran cu har. el te va indruma mai bine. si se va ruga pentru tine. slujba de sf maslu ajuta si ea.
il alunga pe diavol. diavolul se teme cumplit de Domnul Iisus Hristos.
http://www.descopera.ro/......ia-fraiele

| cristi202 a răspuns:

Oricum, fata aia de pe profilul ei e mult mai draguta decit cea de pe profilul tau.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru cristi202):

Tu de când te-ai făcut pedofil?

| cristi202 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Daca a spune unei fete ca e draguta, inseamna pedofilie, atunci ce sa mai zic despre tine?
Sau nu as putea sa ii zic nici fiicei mele asta, fara a fi acuzat de ceva din partea unuia ca tine?!?

| cristi202 a răspuns:

A, deci esti unul dintre aceia de care copii trebuie sa se fereasca pe aici prin zona!happyhappyhappy

| Woodenpints91 a răspuns (pentru cristi202):

De ce să se ferească? Poate le palce şi lor.
Şi de ce pui atât de multe emoticoane cu zămbetul acela retardat?

| cristi202 a răspuns (pentru Woodenpints91):

O ziceam in gluma, ca doar nu oi lua-o in serios... Ca doar nu ai fost serios.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru cristi202):

Eu vorbeam serios straight face

| cristi202 a răspuns (pentru Woodenpints91):

OK, si ti se pare normal?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru cristi202):

Da,de ce nu?

| cristi202 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Pentru ca pedofilia nu e ceva normal, chiar daca tie ti se pare asa. Nu degeaba e scoasa in afara legii.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru cristi202):

Dar mie îmi place. Dacă îmi place, de ce să mă abţin?

| cristi202 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Mama, ce haos ar fi daca oamenii si-ar uita responsabilitatile si ar face doar ce le place! Si mai sunt si unii care fac ce le place si nu se uita la consecinte, ca mai apoi sa dea vina pe altii sau pe Dumnezeu pentru raul din lume, fara sa constientizeze poate ca de fapt ei au contribuit la raspindirea raului.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru cristi202):

Mie chiar nu-mi pasă de răul din lume. Eu sunt un om liber şi-mi place să fac doar ce vreau eu.

| cristi202 a răspuns (pentru Woodenpints91):

OK, fii liber si fa doar ce vrei sa faci tu, dar ce vei face cind vei intilni pe altcineva ca tine, care va vrea sa faca (ca si tine) ce vrea el, si chestia asta va interactiona cu ce vrei tu sa faci, unul din voi trebuind sa renunte la ce vrea el? Daca el va fi mai puternic ca tine, nu va fi dureros pentru tine sa vezi ca tu nu mai poti face ce vrei? Si, in sensul asta, chiar esti liber?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru cristi202):

Se numeşte competiţie. Şi e dură. Cel puternic învinge.

| cristi202 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Dar nu e intotdeauna in favoarea ta, hai, recunoaste asta. Orice nas isi are nasul, si oricit de puternic te-ai crede, va fi cineva mai puternic ca tine la un moment dat. Eu nu as merge pe competitie. Animalele merg pe asta. Asta inseamna legea junglei. Sa nu uitam ca suntem oameni. Sau te consideri cumva animal?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru cristi202):

Da,mă consider animal şi sunt mândru de asta. Omul este o fiinţă jalnică,şi gândirea ta împinge spre inutilitate şi incompetenţă.
Vine cineva mai puternic decât mine şi mă domină,asta este,nu poţi câştiga întotdeauna, dar măcar sunt mulţumit că am încercat.
Deci, prefer să pierd într-o competiţie decât să mă zbat într-o sferă de autosuficienţă pseudocomfortabilă pe care nu o merit şi de care mă bucur doar datorită că cei din jur nu vor să lupte.

| cristi202 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Daca ai motive sa te consideri mindru de faptul ca esti un animal... ce sa mai zic?
"Gândirea ta împinge spre inutilitate şi incompetenţă." Gresesti. Profund. Gindirea mea ma impinge sa ajung la un scop, sa fac, sa creez ceva, si nu orice, ci ceva care sa faca fata competitiei. Daca vrei sa vezi, intra pe www.picturadecorativapepereti.blogspot.com. Acolo vei gasi ce fac eu ca sa traiesc in lumea asta. Si clientii mei, daca ar vedea ce ai scris, in momentele de uimire cind vedeau lucrarea din casa lor gata(pe viu sunt mult mai frumoase), te-ar contrazice imediat, caci ei stiu ca nu e vorba de inutilitate sau incompetenta din partea mea. Insa pot face mult mai multe lucruri. Desi, pe cind nu aveam gindirea asta, nu eram capabil de cine stie ce (tatal meu mereu zicea ca sunt un pampalau, ca trebuia sa ma nasc fata).

| Woodenpints91 a răspuns (pentru cristi202):

Eu m-am referit la cu totul altceva când am zis că gândirea ta împinge la inutilitate şi incompetenţă. Ce mi-ai arătat tu acum,este doar modul prin care-ţi câştigi tu existenţa. Şi eu fac multe chestii,pe care nu le pun pe internet şi nici nu mă laud cu ele. Tot ce fac ţin doar pentru mine, puţin îmi pasă mie de părerea celorlalţi, de admiratia sau critica acestora.
Cred că tatăl tău avea dreptate.

| Wehrmacht a răspuns:

Poate sa fie datorita faptului ca te gandesti non-stop la asta si seara te tot gandesti ca o sa visezi iar aia si din moment ce te gandesti numa' la demoni inainte sa te culci,...

| trolololo a răspuns:

Sa îți dau explicația : Cand dormi creierul blochează semnalele către membre, corzi vocale, etc. Tu ai un coșmar, toată lumea visează, majoritatea uita pana dimineață. In timp ce ai acel coșmar, tu te trezești, ești conștientă, visul continua, însă creierul nu a deblocat semnalele. Coșmarul și realitatea rulează în același timp.
Am uitat numele afecțiunii însă o sa o caut și iți zic.

EDIT. Uite și explicația științifică.
http://www.doctor.info.ro/paralizia_in_timpul_somnului.html

| 220V a răspuns (pentru trolololo):

Unii sunt prea bolnavi sa-si dea seama ca totul tine de creier

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Am vazut asta si pe Discovery-Fenomene stranii...
Fa mai bine ceea ce ti-a zis EmaS.
Dar daca e grav, e nevoie de o exorcizare...stiu ca suna cam ciudat si ca se gasesc greu astfel de popi.
Mult noroc!

| Andrei7520152 a răspuns:

Mai intai citeste articolul asta. sa dai si la maica'ta sa citeasca;
http://www.doctor.info.ro/paralizia_in_timpul_somnului.html
Apoi ia'o pe maicata de manuta si duceti'va la doctor. nu e nimic grav, dar nu ar trebui sa ignori problema. dupa mine, cu rugatu nu rezolvi mare lucru

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Nu există draci, sunt minciunile popilor, /prelaților/ pastorilor ca să paraziteze cât mai eficient comunitățile de oameni.

| wforweirdo a răspuns:

Bullshit. Cum se face că eu nu cred în dumnezeu și alte prostii, și nu am pățit niciodată așa ceva? Aberezi.

| Zenithf a răspuns:

Sora-mea a patit si ea acelasi lucru. Ea zice ca totul a inceput dupa ce a mers la yoga mai mult timp, dar dupa cativa ani de chin a gasit pe niste oameni care vorbeau chiar despre Dumnezeu, si asta a salvat-o.
Cand te culci, roga pe Dumnezeu ca sangele Domnului sa te protejeze, si atunci cel rau nu se poate atinge de tine.

| Thunderstruck a răspuns:

Oamenii slabi cauta puterea in religie.

| DreamyLand a răspuns:

Hei, scumpa seara la clcare Inchinati perna,si spune-i mamei tale sa te inchine pe fata, si cand iti spui seara Rugaciunile, Roaga-te sa visezi si frumos. Fundita>?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este totul doar in capul tau + banuiesc ca esti paralizata de frica si-ti faci si singura tot felul de scenarii.
noaptea in somn, este normal sa nu poti sa te misti, asta este starea corpului in somn (un fel de paralizie) ca sa nu incepi sa te misti conform cu ce visezi.
incearca sa alungi frica si sa vezi ca si visele urate se vor duce. Somn usor!

| DaRlInGiLuSiOnS explică:

Sti ce ma duce prea mult mintea ca sa pun poza cu mine pe TPU ca sa vada lumea cine suntwinkingdeci care e desteptul aicilaughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru DaRlInGiLuSiOnS):

Poza de la avatarul meu este cu mine.
Văd că nu prea te duce capul să scrii corect.

| FCBayernMunchen a răspuns:

Pai se poate ca casa sau apartamentul sa fie bantuit asa ca ai putea sa faci o exorcizare.

| FCBayernMunchen a răspuns:

Pai se poate ca casa sau apartamentul sa fie bantuit asa ca fa o exzorcizare

| Robert030 a răspuns:

Nu trebuie sa crezi in tot felul de chestii ca cineva ti-a blestemat hainele.Seara inainte sa te culci roaga-te la dumnezeu si arata-i ca il iubesti inventand o rugaciune de la tine si nu una invatata de la biserica de 999 de ore.Ramai cu gandul ca Dumnezeu va fi cu tine si o sa fie bine.

| adinaadinaadina a răspuns:

Exact asa patesc si eu, vorbesc serios, nu stiu ce sa mai fac, uneori raman singura acasa si mi-e foarte frica.

| Allrc24 a răspuns (pentru adinaadinaadina):

Acelasi raspuns pe care i l-am dat si ei

| Catalin_Gfc_1991 a răspuns:

Eu nu cred in draci in astea e logic probabil esti stresat sau bei ceva ca am auzit ca se intampla si de la ceva ce mananci ce bei sa ai cosmaruri si tot felul sau esti posedat laughing

| Melinda1980 a răspuns:

Este atac demonic