| Lllllll01 a întrebat:

De câte ori îți poți schimba religia în viață? De exemplu în ortodox în musulman și invers? Se poate acest lucru?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

De infinite ori, zic eu, insa sa bati atata cale sa schimbi doar un cuvant mi se pare total irelevant... nici ca religia ar fi relevanta in sine.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

De la crestin la musulman e usor, invers s-ar putea gasi doritori sa te omoare.

| anonimg a răspuns:

Eu zic sa fugi de musulmani cat te tin picioarele. Ei se poarta bine cu femeile cat timp nu s-au casatorit cu ele. Dupa casatorie apare iadul.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cine o face doar din interes, o face ori de cate ori i se oferă ceea ce își dorește.La fel ca si politicienii.

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu stiu, si nici nu conteaza, religiile au aparut mai tarziu, Hristos nu a venit sa ne dea o religie, ci sa ne ofere adevarul, revelatia Lui Dumnezeu. Daca religia ta nu il contine pe Domnul Iisus Hristos, ca singura cale de mantuire, prin Har, Nu prin faptele noastre, este in zadar, orice religie ai avea.

| Panamax a răspuns (pentru Irinel15123532):

Irinele existau mii de religii inainte de aparitia falsificatorului tau de vin evreu Iisus.
Mantuirea prin har a fost inventata pentru a castiga cat mai multi adepti.Multi si prosti.

| suntserios a răspuns (pentru Irinel15123532):

Undeva intr o tara in Orient Irinel_Mahommed_14145 scrie pe TPU lor acelasi lucru ca tine, doar ca in loc de Iisus zice de Mahommed sau Alah sau pe cine o mai venerand ei