| mentholinks a întrebat:

De ce a mintit Isus spunand ca cei ce vor crede in el vor face minuni mari?

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Tu nu sti ce inseamna A CREDE in Isus Hristos si intrebi de ce nu fac unii minumi? Pai cand VOR CREDE cum TREBUIE crezut atunci vor face si minuni dar pana atunci mai este de asteptat. Sunt destui pe pamant care FAC MINUNI de neimaginat DAR cred cum TREBUIE crezut in Dumnezeu Isus Hristos, cum vrea EL nu cum vrem noi. Aici este problema.

Răspuns utilizator avertizat
| NGheorghe a răspuns:

Isus a adus doar "vestea cea bună " (sau evanghelia) cum că "a venit împărăția cerurilor"... caută-ți împărăția si tot restul vi se va da pe deasupra.
"A venit încă de pe vremea lui Ioan Botezătorul", "cine da cu navală pune mana pe ea", "împărăția nu vine sa izbeasca ochii" etc.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Iisus Hristos nu a mintit. 17. Iar Iisus, răspunzând, a zis: O, neam necredincios şi îndărătnic, până când voi fi cu voi? Până când vă voi suferi pe voi? Aduceţi-l aici la Mine.
18. Şi Iisus l-a certat şi demonul a ieşit din el şi copilul s-a vindecat din ceasul acela.
19. Atunci, apropiindu-se ucenicii de Iisus, I-au zis de o parte: De ce noi n-am putut să-l scoatem?
20. Iar Iisus le-a răspuns: Pentru puţina voastră credinţă. Căci adevărat grăiesc vouă: Dacă veţi avea credinţă în voi cât un grăunte de muştar, veţi zice muntelui acestuia: Mută-te de aici dincolo, şi se va muta; şi nimic nu va fi vouă cu neputinţă.
21. Dar acest neam de demoni nu iese decât numai cu rugăciune şi cu post.
Sunt multi oameni necredinciosi, sunt altii care fac minuni.
6 Şi, fără credinţă, este cu neputinţă să fim plăcuţi Lui! Căci cine se apropie de Dumnezeu trebuie să creadă că El este şi că răsplăteşte pe cei ce-L caută.
"Cine este credincios în cele mai mici lucruri, este credincios şi în cele mari..." Luca, 16:10.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Toti am fost acolo, doar ca suntem prea orbi ca sa ne dam seama.

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko10 a răspuns:

Pai nu a mintit

| mark2018 a răspuns:

Pentru ca era evreu.
Era unul care masluia vinul pe la nunti.

| ionutionut333 a răspuns:

Nu ai inteles. orice om de pe acest pamant poate face minuni dar daca nu crezi cu adevarat in Dumnezeu este imposibil, tu trebuie doar sa crezi si sa ii ceri lui Dumnezeu acest har ( vezi Parintele Arsenie Boca )

| mark2018 a răspuns (pentru ionutionut333):

Parintele Arsenie a murit.Mai stii pe altcineva?