| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand vine vorba de crestini, "2.5 miliarde nu au cum sa greseasca" dar... cand vine vorba de restul oamenilor, "4.5 miliarde gresesc"?

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Depinde dragul meu la ce te referi...

| ramona30 a răspuns:

Pentru ca oamenii aceia sunt atat de indoctrinati si neevoluati mental incat orice le-ai spube si oricate dovezi le-ai aduce vor continua sa linga icoane.
Noroc cu noua generatie care este mai lipsita de prejudecati.

| kamykaze88 a răspuns:

Mai ideea este ca atunci cand vine o sa fie aici. Ai rabdare mai ai 8 zile

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Hei.
Ca fapt divers:
Din cate stiu, s-a descoperit o evanghelie in care scria ca Iisus a profetit venirea lui Mahomed.Stiu musulmanii ceva.

Mai sa credem in Iisus, si va fi bine.

O zi buna!

| 4b a răspuns:

Tata lumea greseste...

| ania a răspuns:

-lată este calea care duce la pierzare și mulți sunt cei ce intră pe ea.Dar strâmtă este poarta și îngustă este calea care duce la viață și puțini sunt cei ce o află.(Matei 7:14)

| RAY a răspuns:

Parere persoanala, eu spun ca nimeni nu gresete toata lumea crede in ceva un in zeii uni in ozn, alba ca zapada

| Mădă0611 a răspuns:

Pentru ca ei au inteles biblia cel mai bine, si nu uita, biblia spune adevarul pentru ca spune ca spune adevarul. b-)

http://i.imgur.com/81pBB.jpg o sa ajungem in "rai", suntem prea buni cu lumea :))

| CryChristiAN a răspuns:

Care 2,5 miliarde? De unde stii ca nu a crescut la 6, 5 miliarde? Ai facut tu calcule?

| tavadaresti a răspuns:

""De ce cand vine vorba de crestini, "2.5 miliarde nu au cum sa greseasca" dar... cand vine vorba de restul oamenilor, "4.5 miliarde gresesc"?""
Toti gresim inaintea Sa, deosebirea o putem face cei care fac Voia Sa si cei care nu o fac.

| AnicaiAlin a răspuns:

Pt ca prostia este infinita.