| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand vine vorba de un guvern nu va convine sa fiti ascultati, monitorizati, sa fiti urmariti, sa stie tot ce faceti si altele? De ce vreti sa aveti dreptul la intimitate cand vine vorba de guvern dar nu aveti nici o problema cu zeul crestin care urmareste tot ce faceti?

De ce cand o mama isi ucide copilul zicand "eu te-am facut, eu te omor" urlati ca a fost o crima, un lucru rau, vreti ca acea persoana sa fie pedepsita si altele dar cand vine vorba de zeul crestin, acceptati toate abuzurile din partea lui?

De ce cand 2 oameni se cearta incercati sa aflati care a fost de vina si le permiteti la amandoi sa-si spuna punctul de vedere dupa care trageti concluziile dar cand vine vorba de zeul crestin, acceptati din start ca un personaj este extrem de malefic fara a i se permite sa vorbeasca?

3 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

De vina este conceptul pe care il au unii despre divinitate, nu divinitatea.

| M25M a răspuns:

As spune ipocrizie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai multe dc-uri.inseamna ca esti la varsta lui dc.asta e bine.ai trecut de varsta lui nu.mergi inainte ca ajungi. unde? tu alegi.