| Jay1 a întrebat:

De ce, conform credinţei adventiştilor reformişti, carnea nu ar trebui să facă parte sub nici o formă din alimentaţia creştinilor?

15 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ti se pare normal ca o fiinta vie sa moara in chinuri ca tu sa-ti umpli burta?

| Jay1 explică (pentru danut):

Deci esti vegan?

| Jay1 explică (pentru danut):

Sotia ta gateste snitel vienez pane din carne de vitel, iar tu să stai cu burtica goală. ehh?

| Holiday a răspuns (pentru danut):

Pai eu zic sa o puneti de un referendum sa se interzica deratizarea, stropirea cu substante impotriva tantarilor si de ce nu chiar antibioticele ca pana la urma sunt si bacteriile fiinte vii.
Te bagi?laughing

| mentholinks a răspuns (pentru danut):

Dar un om viu sa moara in chinuri ca sa fii salvat ti se pare genial si dumnezeiesc nu?

| SG1995 a răspuns (pentru danut):

Nu știu cum ți se pare ție, dar știu sigur unui leu carnivor
i-ar place extrem de mult să te aibă la cină, iar tu să fii cina dacă la ora asta nu ai fi undeva într-o căsuță dintr-o țară din Europa de Est ci în junglă.

| danut a răspuns:

Nu.

| danut a răspuns:

Nicidecum dar incerc sa re duc numarul de vitei omorati pentru snitelele pe care le mananc.

| danut a răspuns:

Cumva te gandesti sa "omoram" si cele cca 6000 de bacteri care se ocupa de fata ta? Merge un referendum?

| danut a răspuns:

Poate merit asa "sfarsit", nu poti sti.

| danut a răspuns:

Acel OM este Dumnezeu, iar DACA EL nu ar fi facut acest sacrificiu, NICI un om nu ar fi putut fi salvat din pacat.

| 6684464 a răspuns:

In Geneza Dumnezeu spune ca ne-a dat plante sa mancam, nu animale.

| Jay1 explică:

Suntem carnivori?

| Jay1 explică (pentru danut):

Poftă bună. suntem carnivori!

| danut a răspuns:

De aceia e mai greu cu judecata la voi, corpul vostru nu mai poate sintetiza proteine, le consuma pe ale altora.