| LupusDei1993 a întrebat:

De ce credeti ca oamenii prefera sa creada in superstitii, zeitati, balauri si alte absurditati si nu in stiinta?

40 răspunsuri:
| AndrElle a răspuns:

Pai sunt și și cercetătorii sunt analisti, iar ceilalți logici, căci cred în zeități, sunt raționali, pe superstiții, și mai sunt fanteziști, care tot un gen aspirational, ca primii, visători.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

A creat-o deodată cu universul, noi oamenii suntem cei care o descoperim treptat.

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Cu toții știm ca și pe știință trebuia sa o creeze cineva
La fel ca și pe noi, oamenii
Nu putem sa apărem dintr-o dată
Exista un singur adevăr
Acela e Dumnezeu care a creat totul prin Puterea Sa
Preferă asta pentru ca in spatele acestor lucruri e Satan care a fost aruncat din cer, care vrea sa distrugă oamenii și sa nu i se închine singurului Creator care merita lauda, Gloria și slava

| LupusDei1993 explică (pentru CatalinLaurentiu02):

Cazi direct pe categoria celor ce cred in absurditati, am inteles.

| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Știu să citesc, dar și să analizez, să judec.
Tu chiar și cu cititul stai că varza.
rolling on the floor

| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Scrie in Iov care se vonsidera ca fost scrisa inainte de Genesa.
Cine este cel cr imi intuneca PLANURILE prin cuvantari fara pricepere?
Unde erai csnd am intemeiat pamantul, spune daca ai pricepere, cine i-a hotarat masurile, stii? ..cunosti tu legile cerului etc

Răspuns utilizator avertizat
| Theo94 a răspuns:

Pentru unii par mai interesante si mai usor de inteles.