| ThatWeirdFuck a întrebat:

In ce credeti ca o sa creada oamenii peste 300 de ani?

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MMihai a răspuns:

De unde vrei să știm ce va fi peste 300 de ani?
Bănuiesc că vor dispărea religii aberante gen : creștinism, islamism, mozaism șamd.

| ThatWeirdFuck explică (pentru MMihai):

No, n-am spus "In ce religii stiti ca or sa creada oamenii". Bineinteles ca nu se stie, era o intrebare conversationala, voiam sa citesc pareri in legatura cu ce-o sa le mai fete mintea oamenilor.

| shadovv a răspuns:

In Dumnezeu, in savanti, in guvern, in autonomia umana, in progres, in ozn-uri, in extraterestrii, in parinti, in puterea banului, in empiric, etc.

| Rapplex a răspuns:

Pana atunci se va clarifica problema cu: Cum am aparut? Suntem singuri? Ce a cauzat Big-Bangul? Trebuie doar sa asteptam ca computerele sa egaleze performantele creierului uman, apoi se vor dezvolta singure, depasind creierul uman si reusind sa inteleaga anumite lucruri, pe care noi nu avem coeficientul de inteligenta destul de dezvoltat sa le intelegem.winking P.S.: Cred ca nu mai trebuie sa precizez ca zeii nu vor mai reprezenta explicatia, poate doar pentru o minoritate.

| Inferno a răspuns:

In ceva mult mai ilogic decat cred in prezent.

| OOOLEOOO a răspuns:

Se creaza religii noi si dispar religii vechi, un lucru e sigur religia nu va disparea niciodata atata timp cat oameni nu vor fii tratati in mod egal

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

In Zana Maseluta. Poate big grin

| wolder a răspuns:

Nu conteazabig grinlaughing
Conteaza in ce crezi tu acum sau mai bine zis conteaza cat de bine te prosteste cel in care crezioh go on

| DyNo a răspuns:

Sa speram ca religia va disparea total din viata oamenilor peste 300 de ani.

| FuckTWorld a răspuns:

Oamenii ar trebui sa creada doar in ei si atathappy. Numai bine!

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Nu găseşti profeţi pe aici.

Dar de dat cu presupusul poate oricine.
Nu am încredere în rasa umană, pariu că rleigiile vor dăinui încă două mii de ani.

| pati2021 a răspuns:

In ce credeau si acum 2000 de ani si asta e valabil pentru o eternitate!

| ven0m a răspuns:

Vor inventa alte religii sau le vor perfectiona pe cele existente. Depinde si de gradul de civilizare la care vor ajunge, insa ca idee vor exista destui naivi care sa creada 'in ceva'.