| SaveTheNature a întrebat:

De ce e dumnezeu "misterios"? de ce nu se face vazut si pentru cei care nu-l vad?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Aici gresesti. Dumnezeu a luat odata chip de om,atunci cand a venit Isus pe pamant. Dumnezeu se descopera celor ce il cauta si doresc lucrul acesta. De vindecat,El vindeca si in ziua de azi, dar ii vindeca pe cei care cred lucrul acesta. Trebuie sa crezi din toata inima ca El poate vindeca orice boala. nu poate sa mearga la un necredincios si sa ii dea vindecare. mai sunt situatii cand credinciosii sunt bolnavi,dar sunt bolnavi pentru ai face sa creasca in credinta,altii sunt bolnavi pentru ca au pacatele lor,pe altii Dumnezeu vrea sa ii trezeasca. nu cunoastem gandurile si faptele oamenilor ca sa puteam zice "de ce asa si nu asa", iar cat despre aratarea omului in fata, tristan are dreptate. Omul este pacatos si trupul lui nu ar rezista in fata unui Dumnezeu Sfant plin de maretie si stralucire.

33 răspunsuri:
| SmekerasuxD a răspuns (pentru Esperança):

Nu conteaza daca e nascut si nebotezat in iad pici... poti sa fii cat de mic vrei

| Esperança a răspuns (pentru SmekerasuxD):

Nimeni nu stie Judecata Lui Dumnezeu!

| SmekerasuxD a răspuns (pentru Esperança):

Exact asta inseamna ca nici tu nu poti sa zici ca nu se pot duce!