| mODIN a întrebat:

De ce este pacat sa-l desenezi pe Mohamed?

Răspuns Câştigător
| CasaSiDesign a răspuns:

Pacatul vine de la porunca "Sa nu te inchini la chip cioplit". Deci lumea daca l-ar desena, dupa aia s-ar inchina la acea poza si in felul asta ar pacatui pentru ca ar incalca una din cele 10 porunci ale lui Mohamed.

12 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pai stii sa-l desenezi? ai poze cu el?

| cristimihailov a răspuns:

Nu stiu daca e pacat sau nu.
Dar intamplari de cativa ani, arata ca poate fi periculos.

| ErrorFound a răspuns:

Nu este ma, ce naiba...
Crezi ca pictorii care desenau draci pe biserici pacatuiau? rolling on the floor

| mODIN explică (pentru ErrorFound):

Moscheele nu sunt pictate pe pereti

| ErrorFound a răspuns (pentru mODIN):

N-ai prins ideea.

| Jardelin a răspuns:

Nu pe Mahomed este pacat sa-l desenezi ci pe Alah!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine draci a spus că e păcat?

| Silviuloan a răspuns:

Nu cred ca vrea cineva sa-l deseneze pe Mohamed... poate unii oamneni, dar trebuie intelesi, ca dupa putinta lor fac acesta.

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Nu văd de ce ar fi păcat. Una e să-l desenezi şi pur şi simplu să fie doar un desen şi alta e să faci un desen la care din el, la rândul său să faci un idol. Deci, nu-ţi fă probleme, poţi desena orice, atâta timp când nu te rogi la aceia, pentru că este o încălcare a unei reguli din cele 10.winking