| mentholinks a întrebat:

De ce in fiecare an se serbeaza nasterea domnului si nu varsta lui actuala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece varsta lui este egala cu anul in care suntem, iar revelionul se sarbatoreste deja in noaptea dintre ani daca ma intelegi tu
hai pup, da-mi funda

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Chiar asa, ce varsta o avea el acum? confused

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O intrebare mai idioata se putea?rolling on the floor

| Dumitrescu_Emanuel_1974 a răspuns:

Pentru ca s-a nascut pentru ca sa fim salvati, mantuiti eliberati etc cum vrei sa spui.

| BeliveinJesus a răspuns:

Pentru ca in fiecare an in calendar se repeta tot ce a facut Iisus Hristos pe pamant cat timp a fost aici, toti sfintii au datele in care s-au dus la cer si mereu se tin sarbatorile de peste an.

Daca ar fi sa sarbatorim varsta lui Iisus Hristos nu am avea cum pentru ca Iisus Hristos nu este mort, El este viu in imparatia lui Dumnezeu si ne va judeca pe toti in ziua judecatii, sau pe cei ce nu ajung acolo fiecare la data trecerii in nefiinta. Nimeni nu scapa de judecata Lui Iisus Hristos, si nimeni nu trece in imparatia lui Dumnezeu decat prin El.

Intoarce-te cu spatele la pacate, marturiseste-i totul lui Iisus Hristos si mergi pe calea cea dreapta fara a mai pacatui si ajutandu-i pe cei din jur sa dobandeasca mantuirea de la Hristos.

Citeste Biblia si roaga-te la Iisus Hristos sa iti deschida mintea si inima sa vezi viclenia ce este pe acest pamant si sa fi drept in fata Lui.

Nu incerca sa iti salvezi sufletul caci il vei pierde, lasa-ti viata condusa de Iisus Hristos si alunga frica pe care diavolul o planteaza in minte si suflet. Iisus este mereu alaturi de tine, daca ai sti asta nu te-ai mai teme de nimic.