| Alex a întrebat:

De ce in Romania nu se organizeaza dezbateri religioase si in strainatate se organizeaza?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce în România ne conduc o haită de mincinoși și în străinătate nu?
Pa, pa.

| RAY a răspuns:

Intro tara 99% crestina nu vad rostul acestor dezbateri, sunt pe net dezbateri intre ortodocsi vs pocaiti
intre ateii si teisti e timp pierdut
baza unui ateu =ratiunea
baza unui teist =fantezia
ce poate sa demonstreze un teist absolut nimic

| zurick a răspuns:

Pentru ca cum e la noi la nimeni nu-i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cate ori ai fost la biserica? se face evanghelizare cu tinerii care pun intrebari, discuta, cerceteaza.impreuna cu preotul.tu unde vrei sa afli? la club? pe TPU?

| Aneurysm a răspuns:

De ce România e jegoasă şi celelalte ţări nu sunt?

| Almássy a răspuns:

Romania este o tara libera.tu nu ii copiezi pe altii, ea de ce ar face asta?

Răspuns utilizator avertizat
| C0nstantin a răspuns:

La noi in tara e suficient sa pui un ortodox, un catolic si un pocait fata in fata intr-o dezbatere si fiecare se va bate cu biblia in piept ca el are dreptate iar restul sunt pacatosi si se vor ameninta cu iadul.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Pentru ca crestinii n-ar face fata!

| tudorviorel a răspuns:

Mai incearca DANION VASILE ASTFELde dezbateri.dar acest lucru ar trebui sa l faca BISERICA ORTODOXA sa ne informeze si pe noi.o tema de actualitate este introducerea buletinele biometrice

| nelu88 a răspuns:

Priveste ce se intampla, la simplele intrebari care se pun aici.
Cei care raspund, daca ar putea i ar da in cap celulilalt pentru simplu fapt ca nu stie sa ii respecte felu in care gandeste si ce crede fie ca e crestin, musulman, ateu, agnostic, etc.

Daca ai se intampla asa, nici nu as vrea sa imi inchipui ce s-ar intampla daca ar fi fata in fata happy

Daca am sti comunica, ar fi altceva.