| Superior a întrebat:

De ce marii cunoscuti atei precum Sam Harris,Richard Dawkins l-au judecat extrem de mult pe Francis Collins si au contestat capacitatea lui de a fi director NIH, fiind ales de Obama doar pentru ca s-a declarat ca crezand in Dumnezeu, cel biblic?
Francis Collins cel putin a adus mult mai multe contributii si idei stralucite decat un maimutoi ca Sam Harris care de cand se stie scrie carti ateiste si face debate-uri cu crestinii si se crede mare intelect.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iar faci o generalizare aiurea si fara logica, deci daca un ortodox judeca pe un protestant ca isi tradeaza neamul si tara inseamna ca toti ortodoxi fac asta? eu nu l am vazut sa il judece, demonstreaza ceea ce afirmi

| RAY a răspuns:

Dumnezeul biblic este impartit in
iudaism
crestinism
islam

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Am citit acum despre ceea ce ai scris tu acolo, parerea mea este ca stiinta trebuie sa fie mereu neutra,stiinta nu inseamna nici ateism nici teism,sunt unele persoane care cred ca stiinta le confirma teismul unele cred ca le confirma ateismul, dar stiinta nu confirma nici una nici alta,exista o forma de ateism aparuta in america numita noul ateism =personal nu sunt de acord cu asa ceva,nici eu nu amestesc stiinta cu ateismul sau teismul,de asta si am doua bloguri separate,dar si Francis Collins a afirmat cum ca biologia i confirma teismul,desi a gresit si el, toti gresesc care amesteca stiinta cu ceea ce cred sau nu cred ei, apropo nu exista mari, mici atei, termina cu prosti de astea, ateismul nu este o organizatie religioasa cu pers cu anumite rank urii nu exista asa ceva, nimeni nu vb in numele ateismului si in numele lui

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Da vrajeala. Asa si Wikipedia se pretinde a fi neutra dar in realitate este un site detinut de niste evrei si folosit pentru propaganda si manipulare.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Dovedeste ca stiinta afirma ca dumnezeu exista sau ca nu exista si mai vorbim

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

In momentul de față stiinta exclude existenta vreunei divinitati iar orice ateu mereu incearca sa nege existenta lor.
Oricum, n-ai nevoie de stiinta ca sa realizezi ca zeul evreiesc nu exista. Este mult prea evident.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Stiinta nu exclude man, pur simplu nu sunt dovezi ca exista vreun creator

Răspuns utilizator avertizat