| Meme10Memu a întrebat:

De ce multi se lauda cu ce nu cunosc, spunand ca "nu exista Dumnezeu" cand de fapt ei nu stiu prea multe lucruri despre viata, despre univers? Cine poate sa creada astfel de oameni?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce multi se lauda cu ce nu cunosc, spunind ca exista dumnezeu cand de fapt ei nu stiu prea multe lucruri despre viata, despre univers? Cine poate sa ia in serios astfel de oameni?

67 răspunsuri:
| Meme10Memu explică (pentru sierra1):

"De unde am scos-o?" - se numeste dezvoltarea gandirii prin scris. Ce scriu nu am citit nicaieri. Liber cugetator.

| Meme10Memu explică (pentru sierra1):

Din multe "prostii" si greseli si lucruri seci, carora lumea nu le dadea importanta la inceput, a aparut tehnologia.

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

"Meme10Memu: Dumnezeu iti mentine celulele vii" - nu imi pierd vremea cu tine, repet modul tău de a "vedea" lucrurile e fără substanță, inutil. Convinge-ți amicii intru credință de "istețimea" ta. Hai pa!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Meme10Memu):

Random intelligence...

| Meme10Memu explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu e chiar random. Inteligenta artificiala presupune sa invete sa fie creativ, un robot sa ajunga sa creeze alti roboti la care creatorul uman initial nu s-ar fi gandit.

| darrio2007 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Rationare? Hm!

| CostinAlamariu a răspuns (pentru ioan452):

Ti-ai vazut propriul creier vreodata sa stii ca exista?