| Meme10Memu a întrebat:

De ce multora nu le vine sa creada ca Biblia se implineste si cu aceasta pandemie nerecunoscand ca acest virus chiar exista asa cum este profetit in Biblie si au iesit sa protesteze?

Luke 21:11:" There will be great earthquakes, and in one place after another food shortages and pestilences;+ and there will be fearful sights and from heaven great signs."

63 răspunsuri:
| Meme10Memu explică (pentru Holiday):

Mai sunt practicate dar la o scara mult mai mica decat in trecut si decat hinduismul, crestinismul, islamismul. Religia nu a disparut pentru ca zeii exista.

Cand religia va fi atacata la scara globala zeii isi vor face simtita prezenta mult mai mult declansand razboiul Armaghedon descris in biblie la Apocalipsa. Armele sofisticate vor fi degeaba. Deocamdata religia e privita ca ceva slab.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Meme10Memu):

Biblia nu lasa loc de interpretare, deci de subintelegri sau perspective sau deduceri, spunea un user odata, ca altfel la ce iti mai este de folos textul biblic daca tu poti foarte usor sa iti folosesti imaginatia? sau poti sa tragi concluzii?
Daca ajungi sa interpretezi un astfel de text, tu nu esti crestin, nici filozof, ci treci in aria scepticismului agnostico-ateu... deci bravo tie, bun venit in familia noastrawinking rolling on the floor Cum te simti acum, cand afli c-ai tradat atat de mult timp cartea de care tu crezi ca te tii atat de bine ancorat?

| Meme10Memu explică (pentru LPCTSTR):

Versetele din Biblie sunt doar niste borne indicatoare pentru gandire care gandeste in directia corecta.