| anonim_4396 a întrebat:

De ce negati existenta altor zei dar il acceptati pe dumnezeu ca fiind real?

8 răspunsuri:
| ateuNEGATIV a răspuns:

Ce asa mi-a zis mama ca daca nu ajung in iad

| Hash001 a răspuns:

Pentru ca exista un singur creator care a dat tot in urma acelui Big Bang, restul sunt fantasmagorii cu biblii zei poseidon, mazga.

| Angel0 a răspuns:

Eu nu neg existenta altor zei. Universul este atat de mare incat cu siguranta pot exista pe undeva.Doar o minte ingusta poate nega.
Dumnezeu, ca si Basescu, este un substantiv propriu si se scrie cu litera mare. O alta ortografiere a acestor nume nu arata celorlalti neincrederea ta in cei care le poarta, ci faptul ca esti un banal ateu agramat.

| sabin89 a răspuns:

De fapt, daca stau bine si ma gandesc, si Biblia recunoaste existenta altor zei, numai ca ii numeste ingeri. Nu? Pai aia doar ce sunt? Ca doar n-or fi oameni. Sunt zei.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns:

Pentru ca exista un singur Dumnezeu adevarat.

| andrey2012 a răspuns:

Dar tu ai auzit de un regat condus de mai multi regi in acelasi timp?

| Rapplex a răspuns (pentru sabin89):

E cumva echivalentul crezamantului grec, care avea olimpieni si titani.