| abcdefg1234 a întrebat:

Ateilor m-am uitat pe wiki si am vazut cvoi neaga existenta lu Dumnezeu. Deci voi nu recunoaste pe dumnezeu ca stapanu vostru. Adica il negati pe el ca stapan. Adica nu il recunoasteti.
Cand intreb un ateu daca e dumnezeu el spune canu. Adica ca nu exista. Deci ii neaga existenta. Nu il recunoaste.
Daca intrebi orice ateu iti neaga existenta. Adica se contrazice pe el ca nu este adevarat. Ca nu este Dumnezeu. Dici refuza sa fie.h
De ce ateilor?

12 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

"deci voi nu recunoaste" aham asa e wiki nu te-a mintit

| Polaris a răspuns:

Noi nu știe, poate noi trebuie să știm de ce refuză pe Dumnezeu adică că el existează.

| ateu123 a răspuns:

Il negam ca nu exista dovezi care sa-l sustina daca taer fi dus mintea ai vi vazut ca sunt 2 tipurii de ateism slab si puternic, cel puternic afirma cel slab nu in totalitate, cum adica is neaga ma existenta tu ai luat entobotanice? eu afirm ca nu exista dumnezeu pentru ca e doar rodul imagineati omului desi imi contrazic existenta ce minte goala ai omule,teoria evolutieii a fost dovedita,big bang dovedit dar voi ce ati dovedit,predicile lui isus sunt asemenatoare cu alui buddha,horus, mitrha si vietile lor indentice si multe alte mitologii, buddha era ateu convins

| anonim_4396 a răspuns (pentru ateu123):

Vai ce credul esti.Folosesti cuvinte ca big-bang,Buddha sau Horus, care asupra "curiosului", au acelasi efect pe care l-ar avea si asupra celor care se " opresc la poarta noua"

| ateu123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt credul sau tu ca crezi in ceva de care nu exista dovezi ca exista? big bang a fost dovedit

| anonim_4396 a răspuns (pentru ateu123):

Imi pare rau ca ai inteles ca "cucu-n gura".Eu ma refeream la faptul ca cel care a pus intrebarea, dupa felul in care s-a exprimat, nu putea intelege termeni si fenomene ca cele folosite de tine in explicatia data.Imi pare rau, imi formasem o alta idee despre perspicacitatea ta.Scuze.

| ateu123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba poate oricine poate doar nu vor, e lenea aia care e stapana pentru uni da ce pe mine cine m-a invatat, am invatat singur

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Ai formulat așa bine întrebarea, că nu se înțelege nimic, sau aproape nimic.
După vârsta de 40 de ani, eu am renunțat la ateism.
Ai ales un nume de utilizator, care se potrivește bine, cu logica sau cu lipsa de logică, a întrebării astfel formulate.

| sabin89 a răspuns (pentru alabalaportocala2011):

Ei, asa se intampla dupa etnobotanice.

| Archdaemon a răspuns:

Ti se potriveste numele happy

| RockNbeer a răspuns:

Troll...nu va obositi sa il injurati happy

| Alexintunecatul a răspuns:

Da...daca as gasi si o logica in intrebarea ta poate ti-as raspunde...apropo.tragi pe nas?