| Vernusio a întrebat:

De ce nu accepta religia posibilitatea existentei vietii extraterestre?

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

In prima carte scrisa a Bibliei, Iov, se afirma existenta extraterestrilor, toata Biblia are la baza existenta extraterestrilor.

| milan9 a răspuns (pentru danut):

Nu exista nici o baza biblica pentru a afirma asta. Biblia nu trateaza subiectul si atunci, firesc, nu exista vreo negara a fenomenului. Dar asta nu inseamna nici pe departe ca ar exista...thinking

| danut a răspuns (pentru milan9):

Ei cum, nu, sa vedem. Stiim ca Dumnezeu sade la Tronul Sau asa ca sa citim Iov 1, 6 Fii lui Dumnezeu au venit intr-o zi si s-au infatisat inaintea Domnului... Deci fii s-au dus la Tronul lui Dumnezeu, oameni sigur nu erau pentru ca nu au acces la asemenea calatorie, ingeri sigur nu erau fiindca ingerii sunt numiti unelte, atunci cine sa fi fost?
Acest verset se mai repeta inca o data, de ce-L limitati voi pe Dumnezeu la o singura creatie, v-ati gasit voi mai cu mot?

| milan9 a răspuns (pentru danut):

Cu parere de rau iti spun ca toate ereziile adventiste pleaca de la TRADUCEREA FALSIFICATA pe care o folosesc.

Asa si-a asigurat diavolul multi discipoli pentru continuarea "colaborarii" cu el sad sad in eternitate: prin falsificarea Bibliei pe care ne-a lasat-o Biserica Ortodoxa din primele trei secole crestine.

Iov 1, 6 : "Dar într-o zi îngerii lui Dumnezeu s-au înfăţişat înaintea Domnului şi Satan a venit şi el printre ei."

| danut a răspuns (pentru milan9):

Traducerea sinodala ortodoxa veche este mai cu mot, incearca noua versiune a bibliei sinodale poate veti descoperii noi lucruri. Si inca ceva, noi adventisti folosim Biblia Ortodoxa Cornilescu, cea tradusa sub patronajul Reginei Maria dar folosim cu mult drag si Biblia Ortodoxa tradusa de Gala Galaction, un mare ortodox, iar acolo asa scrie. Si inca ceva nu cred ca exista cineva in universul asta sa faca adunari informative cu uneltele.

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Varianta de traducere "Cornilescu" NU este ortodoxa. El deja apostaziase de la credinta in momentul in care a lucrat la acea varianta MASLUITA menita sa sustina noile sale "descoperiri" eretice. sad

| RAY a răspuns:

Care religie, biserica catolica admite ca dumnezeu a facut mai mult pamanturi, sectele aparute prin erezie ele nu cred multe doar 10%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca Pamantul este o planeta unica si "Pamantul l-a dat Dumnezeu oamenilor iar restul Universului este al Lui Dumnezeu."

| 393Dan a răspuns:

? Religia scientologica pe asta si se bazeaza.

| cyupaku a răspuns:

Unde ai auzit aberatia asta?

| Davidescu32243 a răspuns:

Pentru ca informatia inca nu a ajuns la tine si generalizezi ca prostul.