| man23iron a întrebat:

De ce nu pot sa stau in biserica de ce nu-mi plac slujbele si tot ce tine de biserica si de sfintenie etc

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Pentru că de fapt nu ești creștin și te deranjează prostiile legate de biserica creștină.

| cristi202 a răspuns:

1) Poate ca biserica nu iti ofera ceea ce ar trebui si ai avea nevoie
2) Poate ca nu ai fos tin biserica potrivita
3) Cu siguranta ca natura ta de om pacatos (stai linistit, toti o avem si cei ce vor sa fie ai lui Dumnezeu au de luptat cu ea) te face sa nu iti placa nimic din cele sfinte.

| doctorandus a răspuns:

Pentru ca se predica vrajeli obosite si plicticoase?

| Thunderstruck a răspuns:

Esti posedat frate.

| M25M a răspuns:

Oricare este motivul, nu este implicata vreo entitate malefica asa ca stai linistit.

| KristalPop a răspuns:

Fiindcă poate nu-ţi plac (la fel ca şi mie tongue).

| dracu14 a răspuns:

Apai e clar, esti posedat, trebuie sa te duci la pupat de oase si de maini nespalate de preoti ca altfel te duci in iad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca iti cari acolo numai hoitul.iar hoitului ii place la bar,discoteca,cu dansa-n-transa.ia du-ti sufletul si da-i reculegere,rugaciune,mila, bunatate, iertare, pace, sa vezi ca va incepe sa-ti placa.

| vitbsk a răspuns:

Poate pentru că nu eşti obişnuit să stai şi atunci nu ai antrenamentul necesar, nici psihic să-ţi restrângi gândurile şi să urmăreşti slujba.

| florinmarius20 a răspuns:

Probabil ca sunteti impur spiritual, toxic spiritual, malefic, malitios.happy

| florinmarius20 a răspuns:

Nici eu nu ma omor cu biserica si asta e cauza.

| roxanad a răspuns:

Poate ca nu intelegi nimic din ceea ce se "vorbeste"... Poate ca nu sunt prezentate lucruri practice, din care sa poti invata ceva. Si dupa cum mai spunea cineva aici, poate ca nu iti ofera ceea ce vrei, ceea ce ai cu adevarat nevoie. Incearca sa mergi si la alte religii. Cauta! Cerceteaza!

| Dumbo22 a răspuns:

Egoul tau prea mare nu suporta amenintari.Altii il numesc satana.