| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce promoveaza Biserica prin Bible incestul, pedofilia, zoofilia, violul, crima, etc?

53 răspunsuri:
| contsters2021 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Asa zisa fecioara, care s-a ''bombardat'' cu Panteras, soldat roman."
Ce panteras visezi? Nu mai consuma Maria!

"Dar de Avraam si Sara? Dar despre Tamara si Amon?
Esti analfabet functional?
Dupa cum spuneam, faptul ca un om a comis un pacat nu inseamna ca asta a fost voia lui Dumnezeu.
Nu ai zis tu sa promoveze?
In cazul asta biblia nu promoveaza nimic.
"Mai vrei?"
Nu, mulțumesc, este suficientă frustrare.
Tu mai vrei?

| contsters2021 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Zeul iudeu nu putea sa iti dea seama ca trebuie sa faca doua perechi, ca sa nu mai fie incest?"
Poate ca nu era necesar.
Pe vremea lui Cain, căsătoria cu una dintre multele sale surori nu ar fi constituit nici o dificultate din punct de vedere genetic, neexistând decât o mică sau chiar nici o deteriorare a zestrei genetice de care să se teamă vreuna dintre părţi.

| contsters2021 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

@OctavianDanielMaria, marijuana, care se traduce prin Maria şi Juana, iti spune ceva?
Nu e vina mea ca nu esti trecut prin lume.

| contsters2021 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Crede-mă, potopul nu mi-a scăpat niciodată din vedere, pentru că știu că nu există niciun argument acolo în apa aceea plină de păcătoși ca tine.
În plus, am un argument mai mare decât păcatul, care este că Dumnezeu dă viață, Dumnezeu o ia.winking

| contsters2021 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Se pune orice crima, mare sau mica, cu condiția să fie inclusă legea mozaica.

Răspuns utilizator avertizat
| contsters2021 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Acum aparține si națiunilor.

| contsters2021 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Știința ta spune, de asemenea, că Marte a fost înecat în apă la început, crezi?
Dacă ai crede, atunci ai fi acel copil de 5 ani.

| contsters2021 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De unde știi că au fost multe?
Poate că erau puține și apoi au evoluat, nu știi.

Răspuns utilizator avertizat
| contsters2021 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dacă scriu prostii, atunci tu scrii nebunii.

Răspuns utilizator avertizat
| contsters2021 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce dovezi, dle?
Dovezile stiintei se schimba si se reschimba, iar tu esti credul ca un copil de 5 ani.
Trebuie să lași o mică incertitudine științei și o mare incertitudine religiei, dacă iubești cu adevărat înțelepciunea, dacă nu ești la fel de prost ca oamenii de știință de acum 400 de ani, sa fie clar.
Atunci cine nu a râs a râs mai bine acum, iar cei care vor rade acum vor plange mai bine maine.

Răspuns utilizator avertizat