| anonim_4396 a întrebat:

Care considerați ca, fiind cele mai grave păcate din următoarele păcate în mod crescător de la 10 la 1?
Crima
Violul
Incestul
Zoofilia
Necrofilia
Curvia
Pedofilia
Hoția
Trădarea
Vrăjitoria

21 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cum remarcase cineva, nici iudaismul, nici crestinismul, nici islamul nu au pacatul numit pedofilie. De ce? Pentru ca atunci cand fetele ajungeau la pubertate erau casatorite.

| Celcestietot a răspuns:

Crima le include pe toate happy.

Răspuns utilizator avertizat
| FreddieM a răspuns:

Fapte rele, nu pacate.
Crima
Pedofilia
Violul
Hotia
Necrofilia
Incestul
Zoofilia
Tradarea
Celelalte, curvia si vrajitoria nu-s fapte rele si iti explic si de ce. Nu aduci daune nimanui daca le practici. Nici incestul nu ar intra pe lista din acelasi motiv, dar pentru ca d.p.d.v. social e dezaprobat si e si ilegal, l-am pus.
Cheers

| contsters2021 a răspuns:

1. Crima
2. Violul, care include Pedofilia.
3. Tradarea, care include Vrajitoria sau hotia.
4. Curvia, care include Necrofilia si Zoofilia.