| Cousteau a întrebat:

Dacă practicile LGBT sunt o normalitate : asta ar însemna că modul de viață al elitelor să le acceptăm și practicăm, doar pentru că asta se întâmplă de mii de ani!?
Exemplu: incestul, zoofilia, crima, pedofilia, colonialismul etc, etc.

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie să ai o inteligență extrem de redusa sa compari homosexualitatea care consta in sex consimțit între doi adulți cu pedofilia, crimă, zoofilia. Dar știm că tu ești doar un mizerabil care caută certa așa că devine irelevantă întrebarea ta.

| Cousteau explică (pentru suntserios):

Faci ce vrei; nu-ți condamn opțiunile/practicile tale sexuale! N-ai înțeles nimic din întrebarea adresată tuturor. Am vaga bănuială câ tu ai un I.Q. mai mic de 50.

| suntserios a răspuns (pentru Cousteau):

Am înțeles perfect întrebarea ta, mizerabilă. La fel că restul intervențiilor de pe TPU.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce amesteci sula cu prefectura?
Da, da, e adevărat, Nae trebuie decorat.
Nu mă lasă roboțelul să continui.

| Drimmero a răspuns:

Hai sa nu comparam homosexualitatea cu incestul, zoofilia, crima, pedofilia pentru ca alea sunt niste abjectii in timp ce homosexualitatea e o orientare sexuala care in mod normal este exprimata intre oameni prin liber consimtamant, ce fac in patul lor nu ne priveste atata timp cat sunt majori si isi dau acordul, nu ne afecteaza ca societate, ca nu pot face copii e partea a 2-a, rasa umana nu e in pericol de disparitie din cauza asta, cred ca maxim 1% din populatia omenirii e homosexuala, poate nici atat. Eu unul ma plasez pe partea neutra a fenomenului lgbt, nu sunt nici fan, dar nici nu ma apuc sa arunc cu pietre dupa ei ca ultimul salbatic, asa s-au nascut, poate ei nici nu vor sa se afle in situatia aia si vor sa fie ca ceilalti, au si pachet de traume in spate cacalau, dar e alta mancare de peste.
Exista din cele mai vechi timpuri homosexualii, cel mai sanatos e sa accepti ca exista si oameni de genul, pana la urma asta inseamna diversitatea, nu iti spune nimeni sa le copiezi apucaturile.

| Cousteau explică (pentru Drimmero):

Plăcut răspuns! Ader la o astfel de atitudine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce esti atit de euglena la cap? Daca altii asculta manele, asta inseamna ca trebuie sa ascult si eu? Daca unora le place mincarea chinezeasca, trebuie sa imi placa si mie? Daca nu accept eu manelele, asta inseamna ca aia care le asculta nu au voie sa o faca? De ce amesteci orientarea sexuala a unora, care e ceva propriu si personal, cu chestii ilegale? Ce intelegi prin elite? Crezi ca daca ajungi bogat peste noapte o sa incepi sa violezi copiii? Crezi ca incestul sau pedofilia sunt apanajul bogatiei/elitismului? Vezi judetul Vaslui...
In concluzie, bati cimpii cu intrebarea asta care nu are nici o noima.

| Cousteau explică (pentru GabiDumitrescu):

Plăcut și firesc răspunsul tău. Apărătorii și susținătorii acelora incriminați de mine spun că este doar un mod de viața și trebuie acceptat. Chiar ne violentează prin mitingurile lor și prin cerințele lor de a modifica unele prevederi ale legilor.

| doctorandus a răspuns (pentru Cousteau):

Ai ideație paranoidă, moșule.

| Cousteau explică (pentru doctorandus):

Ti-au fost deslegate mânecile si ai reușit să comentezi/tastezi astfel!? laughing

| doctorandus a răspuns (pentru Cousteau):

Serios, tu vehiculezi pe acest website teorii paranoide ale conspiratiei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Cousteau):

Interpretezi complet gresit problema. Si eu sunt pentru drepturile tuturor alora care nu-s ca mine. Inclusiv a minoritatilor religioase, sexuale, si de orice alta natura. Unele legi ce e drept ii dezavantajeaza si nu e ok, atita vreme cit au aceleasi obligatii pe care le am si eu, iar legat de mitinguri... sa fim seriosi. Nu cred ca 1-2-300 de colorati/veseli/drogati/cum-mai-vrei-tu LGBTQ pot violenta (la nivel psihic desigur) o localitate asa cum au facut-o cei peste 250.000 de pelerini in Iasi, de exemplu. Sau cand mai sunt alte manifestatii dubioase ale majoritatilor.

| johnnny123 a răspuns:

Când cinci oameni îți spun că ești beat, poate că ar fi timpul să mergi să te culci...

1. Este absolut mizerabil și josnic să bagi în aceeași categorie homosexualitatea cu crima sau pedofilia, etc.

2. Orientarea sexuală nu este o alegere. Te naști cu ea și nu o poți schimba. Să condamni un homosexual pentru că este homosexual este exact același lucru cu a condamna o persoană de culoare pentru că e de culoare.

3. Sexul consensual între doi adulți nu privește pe nimeni altcineva decât pe cei doi adulți. Nu te afectează pe tine în niciun fel că doi bărbați sau două femei au o relație

4. Homosexualii nu cer nimic altceva decât să aibă aceleași drepturi ca și ceilalți oameni. Nu vor nimic în plus.

Dar asta este mult prea greu de acceptat pentru homofobii ca tine.

| Emma30555 a răspuns:

Exemplul tău nu este bun. Homosexualii nu fac rău nimănui, dimpotrivă ei se fac fericiți unii pe alții dacă e cazul. Deci nu ai nicio problema cu ei fiindcă nu îți creaza nici o problema. Restul sunt infracțiuni, abuzuri, atrocități. Deci nu e buna comparația nu iși are rostul. Poate nu ești de acord cu asa numita propaganda sa zicem, mulți se plâng de treaba asta, ca sunt oarecum promovați în ultimul timp, deși probabil societatea dorește doar ca noi sa acceptam aceste lucruri, sa ne obisnuim cu ideea ca acești oameni nu fac nimic rău, sunt doar diferiți.

| mi25 a răspuns:

Sunt hetrosexual
Nu te cunosc, e prima data cand iti raspund - cred - la u problema.
Homosexualitatea este un dat, nu o boala. Altfel am putea ca si un stangaci este bolnav, deoarece apare ca urmare a unor fenomene intrauterine in primele saptamani de sarcina asemanatoare cu cele care determina homosexualitatea.
Homosexualitatea nu este apanajul elitelor, doar ca presa cauta senzationalul si ii scoate doar pe acestia in evidenta.
Conform cercetarilor facute, doar 10-12% din populatie este pur heterosexuala. Ceilalti au trasaturi, inclinatii sau practici homosexuale. Asta este de cand este lumea.
Asa cum au spus si predecesorii postatori, relatia sexuala intre persoane adulte, indiferent de sex nu este ceva infam si ilegal. Ilegala este pedofilia, crima deoarece: un copil nu are discernamantul necesar al acceptarii, nu este de acord nimeni sa-l ucizi. Daca te consideri animal si ceri voie unui semen (animal) sa faci sex cu el, atunci si asta nu este ilegal. Incestul este ilegal deoarece prin aceste fapte rezulta copii debili asa cum esti tu.
Da, tu suferi si de homofobie, care este cu adevarat o boala (recunoscuta de psihiatri) si care se trateaza greu.

| goguPatent a răspuns:

Și uite așa arată doamnelor și domnilor un prost care vrea atenție. Pune o întrebare mai proasta că el

| goguPatent a răspuns:

Mda, e atât de scârbos răspunsul tau despre fanteziile tale încât nu știu ce să scriu decât un report la admini să șteargă mizeriile scrise de tine.

| Cristi9997 a răspuns:

Ce legatura are crima/zoofilia cu practicile sexuale intre doi oameni?
LGBT e mai mult acceptat de societate deoarece a devenit deja o norma si lipsa de rusine incat fiecare isi exprima sexualitatea cum doreste. Iar cele insirate mai jos sunt catalogate ca fiind bolnave deoarece sunt din ce in ce mai tabu.