| RAY a întrebat:

Traim intr-o europa in care homosexualitatea, incestul, pedofilia, zoofilia sunt apreciate, credeti ca aceste lucruri sunt de apreciat? Ce o sa mai urmeze ma intreb, care e limita exprimari sexuale oare?

8 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Poate homosexualitatea nu este o alegere, sau in fine, este o alegere pe care unii o dezvolta pe parcursul vietii.Homosexualitatea nu este o boala,nu este nimic anormal. Celelalte lucruri in schimb,incest,pedofilie,zoofilie,da,poti fi semne ale unor ''probleme psihice'',ca sa ma exprim elegant,probleme psihice ce apar in urma unor traume din copilarie, depresie, sau pur si simplu a unor anormalitati cerebrale ce se produc o data cu trecerea anilor.
Nu am un raspuns la intrebarea ta, cert este ca unele lucruri nu au un sfarsit, o limita.Totul este imprevizibil.

| Drimmero a răspuns:

Toate mizeriile apreciate,, vai de capul nostru ce-o sa urmeze!
Cine aprecieaza? Poate doar 'psihopatii'

| OoBunnyoO a răspuns:

Homosexualitatea nu este acelasi lucru cu zoofilia si restul lucrurilor mentionate de tine. Da, toate sunt deviante sexuale, insa restul sunt infractiuni.

Iar sincer eu nu am vazut nicaieri ca zoofilia, pedofilia etc sa fie promovate. Numai homosexualitatea. Si sincer, mi se pare relativ normal, mai ales in tarile estice unde sunt considerate tabuuri. In Europa vestica nu prea sunt promovate. Insa aici daca vezi o reclama la haine in care face parte un cuplu de homosexuali nimeni nu are nicio reactie. In Romania daca ar aparea asa ceva la televizor sau in reviste, vai si amar de cine a publicat asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmează roboții.
Mai degrabă vrei să spui că se vrea normalizarea lor în cultura actuală, nu că ar fi apreciate.

Și totuși, nu înțeleg de ce homosexualitatea este tot mai des pusă în aceeași categorie cu zoofilia, incestul și pedofilia, având în vedere că nu afectează pe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incestul, pedofilia si zoofilia nu sunt deloc apreciate. nici homosexualitatea, dar e democratie, e doar treaba celor care o practica. sa fie sanatosi!
se vor produce schimbari majore in ceea ce priveste notiunea de familie.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Omenirea se degradeaza usor usor. Totusi, sa privim si lucrurile bune. Oamenii au inceput sa se mai emancipeze. Devenim constienti...

| Luizaaa a răspuns:

Eu cred că homosexualii nu ar trebui judecați, ei doar au un alt mod de gândire. Poate noua n-i se pare neadecvat, dar pentru ei este absolut normal. Cat despre incest, pedofilie, etc ce sa fie de apreciat?! Că niște nenorociți distrug viața altor persoane!

| GlowingShadow a răspuns:

Spune-mi un exemplu, cum se promoveaza homosexualitatea? Ca eu n-am vazut, auzit o reclama ca sa spuna "fii gay" sau ceva de genul. Apoi, tu confunzi orientarile sexuale cu devierile sexuale. Sunt lucruri total diferite.