| 1997biju a întrebat:

De ce scrieti intrebare pentru atei sau intrebare pentru crestini daca oricum ambele parti raspund?

4 răspunsuri:
| Încrucişătorul a răspuns:

Intr-un fel, e un avertisment ca sa nu-ti pierzi timpul degeaba cu toate intrebarile.
In caz ca ai ceva de adaugat sau de corectat (credincios sau non-credincios) intr-o intrebare, poti sa consideri deja existenta liberului arbitru.

| DyNo a răspuns:

Deoarece, intrebarile respective sunt adresate ori crestinilor, ori ateilor. Si da, este un fel de avertisment pentru tabara "adversa", sa nu se bage, dar na... cine mai respecta regulile, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impresia de superioritate. doar impresia.

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

E un semn de respect, atenţionând pentru cine e o pierdere de timp întrebarea şi pentru cine nu e.

De ce nu pui semnul întrebării?