| Isabela96 a întrebat:

De ce Sfantului Ioan i s-a spus Gura de Aur?

10 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Pentru ca vorbea atat de frumos incat oamenii au spus ca are gura de aur.

| Woodenpints91 a răspuns:

Era pirat.

| n0matterman a răspuns:

Scotea lingouri pe gura.

| William a răspuns:

Pentru ca vorbele lui erau valoroase ca aurul. Ai citit vreodata ceva din ce a spus Sf Ioan Gura de Aur? Daca citesti o sa intelegi de ce i se spunea asa.

| a1doru a răspuns:

Fiindca avea dintii ''imbracati''rolling on the floor

| cristinapasager a răspuns:

Pentru ca avea darul oratoriei (vorbea foarte frumos).

| Milly_8051 a răspuns:

Pentru ca predica frumos si cu talc.

| angelRBD a răspuns:

Pentru ca vorbele lui erau intelepte

| HolyS a răspuns:

Pai o sugea atat de bine, incat lumea i-a zis o ce gura de aur ai si de atunci i se spune gura de aur.

| robertzel15 a răspuns:

De-a lungul vietii sale a rostit multe proverbe si povate care au ajutat crestinii de pretutindeni