| Isabela96 a întrebat:

Ce v-a placut cel mai mult la viata Sfantului Ioan Gura de Aur?

11 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Crul lui de argint.

| n0matterman a răspuns:

E o telenovela? Scuze, nu urmaresc.

| cristinapasager a răspuns:

Nimic. Nu ma intereseaza dogma ortodoxa.

| Isabela96 explică (pentru cristinapasager):

De ce?

| cristinapasager a răspuns (pentru Isabela96):

Tu chiar ai impresia ca toti oamenii pe pamantul asta sunt crestini bigoti? (scuzati pleonasmul)...

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu ştiu prea multe despre toţi sfinţii însă la Sfântul Ioan Gură de Aur m-a impresionat povestea lui de viaţă şi modul în care s-a lăsat de credinţa elinească.

Cu toate că părinţii lui erau necredincioşi iar acesta nu avea o influenţă bună din punct de vedere spiritual de la aceştia, el a hotărât totuşi să meargă pe o altă cale.

Dacă îţi place să citeşti despre viaţa Sfinţilor, îţi recomand să lecturezi şi despre Sfânta Cuvioasă Parascheva.

Pa-pa!

| Isabela96 explică (pentru Hydrangeaceae):

Eu nu cred ca parinti au avut o influenta proasta asupra lui.
Tatal lui era un ofițer de rang înalt în armata imperială si a murit cand Ioan era mic dar mama lui era crestina ce influenta rea a avut asupra lui? doar ea l-a invatat primele elemente ale educației creștine.

| VadTot a răspuns:

Acum scuza ma ca ti zic si nu vreau sa iau in ras intrebarea ta si mai ales continutul ei dar, Sunt tare curios ce raspusnuri vei primii tinand cont de faptul ca in general in ziua de azi putini sunt cei care mai citesc o carte dar mai ales din vietile Sfintilor nostricrying(

| Isabela96 explică (pentru VadTot):

Poate vazandu-mi intrebarea ii voi face curiosi si asa sa citeasca despre Sfinti...:d

| VadTot a răspuns (pentru Isabela96):

Nici decum Crede ma in ziua de azi inca de tineri din proproia familie majoritatea sunt niste.sa nu le mai zic pe nume ca nici nu si are rostul multi te vor lua in ris si atita tot ai sa vezi! Asteapta si ai sa vezi.crying((

| RetardedRacoons a răspuns:

Coloana sonora.