| anonim_4396 a întrebat:

De-ce sunt posedati unii oameni? pentru ca nu cred in Dumnezeu? sau ca sunt rai. Pot demonii sa posedeze pe oricine? ast raspuns plz

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Vad ca ai mai intinerit cu un an! Cei batrani vor intineri ca vulturii, scrie in Biblie. Las ca pana la urma o sa cunosti Biblia, cel putin la fel de bine ca si mine. In tot raul este si un bine.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru EmaS):

Ca danutza27/Maidanezul e proasta stiam, dar pe tine, totusi, nu te banuiam chiar de atat prostie! Chiar nu-ti dai seama ca vaca si-a mai facut un al enspelea cont si copiaza raspunsurile mele mai vechi?

| EmaS a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Mi-am dat seama ca este altcineva,doream ca sa o provoc sa vad ce mai spune.Ce-i drept,m-a pus in dificultate deoarece cunosteam modul tau de exprimare, si chiar erau cuvinte folosite de tine! Dar, am banuit ca nu esti tu.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru EmaS):

Sunt pur si simplu, raspunsurile mele luate cu copy-paste si puse complet aiurea. Le ia de la descalecat si le pune pe site. Cat de idioata as fi, nu mi-as face un al doilea cont cu un nume atat de asemanator!

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

Ai ajuns de risul pustilor pe care ii ocarasti cind vin la teme si sari la gitul unui nevinovat Esti o femeie rea si necredincioasa Tu crezi ca eu faceam rudimentul acela. Multumesc pentru compliment ca ma faci prost Ce sa zic de be,,, a ce esti orice lucru rau iesit din gura ta se transforma in binecuvintare pentru mine,
.Ps Vezi ca am solicitat desfiintarea contului de 4 ore si nu mai muri de grija mea.Am si confirmat stergerea contului Tu ce crezi ca eu sunt fara frica de Dumnezeu ca tine sa fac glume proaste.

Referitor la stergerea contului as dori sa iti spun ca toate intrebarile si raspunsurile postate pana in acest moment vor fi setate sa apara pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim. Astept mesajul tau de confirmare a stergerii contului, iar daca te mai pot ajuta cu ceva te rog frumos sa imi spui.
O seara buna iti doresc,
Cristina, TPU.ro

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru IntrebariIntrebatoare):

Daca erai unul mai cu scaun la cap ziceam dar cu tine nu pierd timpul.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns:

Din cauza rautatii lor, a necredintei, ei deschid usa celui rau.Si incet, incet intra tot felul de duhuri rele si il poseda pe acel om.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu sunt posedați ci doar bolnavi cu capul...

| NuDauFunda a răspuns:

Daca exista demoni...atunci da, pot poseda pe oricine. Faptul ca demonii se tem de crucifix si alte simboluri crestine sugereaza faptul ca exista si Dumnezeu, deci lucrurile devin complicate.

| iEmonel a răspuns:

Ca sunt slabi. Eu de exemplu imi bat joc de demoni. Ii invoc si apoi cabd vin la mine ii bat. Mwahahahaha.

| FărăCapsLock a răspuns:

Bă să știi că pot. Dacă nu te rogi toată ziua, nu te gândești la iisus și la chestii sfinte tot timpul, s-ar putea s-o b*l*ști...
Come the f*cking on! Ce răspuns aștepți la această întrebare?
Atei o să spunem că e bullshit să că trebuie să-ți găsești ceva de făcut, iar credincioșii or să-ți sară în cap cu citate din sfânta friptură, sau alte carte de bucate (măcar alea au relevanță, și funcționează).
Apasă pe acel X din colț și mergi p-afară. happy

| Lace a răspuns:

Posedaţi de prostie? Poate. Exclud celelalte variante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Demonii nu pot poseda pe oricine.dar domnul a dat omului mintea inviolabila, intima.nu trebuie sa lasi la cheremul oricui.ai auzit de hipnoza? ai vazut cum un hipnotizator poate dispune de tine? asa si duhurile rele intra cand te prinde slab si nepregatit si neinarmat cu armele credintei.amonele? copil fara minte.nu te gandesti ca traiesti doar cativa ani prapaditi pe pamant si restul? vesnicia? numa gandeste-te si ti se face parul maciuca. unde esti vesnic? si cum? nu ai citit deloc marturii ale calugarilor de prin manastiri care nu prea ajumg in lume? sa vezi intamplari cu duhuri necurate? cu ce se ocupa acestea? atunci sa zici mwhahaha.din pacate acum te amuzi tu.sa-ti aduci aminte mai tarziu.mwwwwhahahaha.

| Lore14785 a răspuns:

In anul 1975 Anellise Michel se spune ca a fost "ucisa" prin posedarea de catre demoni. Nemtoaica, din cate imi amintesc a murit la 23 de ani, parca. Dar sa fim seriosi, ducase pe pustiu, nu se va mai intampla asa ceva.

| madalin39 a răspuns:

Demonii poseda oamenii satanisti(francmasonii evrei) s-au oamenii care au invocat un spirit.