| StopShowingOff a întrebat:

De ce toata lumea este asa profunda cand vine vorba de religie?

12 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Religia e periculoasa, in unele tari ai fi omorat pentru lucruri care in altele sunt normale, mie nu mi se pare normal ca niste... bolnavi psihic sa aiba putere.

Exemplu: http://stirileprotv.ro/......orita.html

http://totb.ro/......e-nevasta/

Crestinii nu sunt mai prejos, doar ca exista legi, pe care ei vor sa le controleze, deci modifice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Daca stai sa te gandesti toata rasa umana e psihopata intr-un fel sau altul

| baieru a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ca si Dumnezeu si-a dat seama de treaba asta din momen ce in Biblie vedem ca afirma ca si-a propus sa distruga rasa umana.
Dar stii ce nu inteleg?
Din ce cauza oamenii il slavesc in biserici pe dusmanul lor care vrea sa-i distruga?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot ce e viu vrea sa supravietuiasca, pana si plantele sunt "psihopate"; bea niste seva de Dieffenbachia si o sa mori asfixiat pentru ca o sa ti se umfle limba, sau pune-ti in ochi, o sa orbesti, dar astia sunt dusi: sa zicem ca vor sa convinga lumea sa creada in dumnezeu pentru ca dumnezeu le da nenorociri (ploaie, seceta, chestii din astea), pentru a supravietui, dar parca ii asteapta raiul, de ce sa fuga de el? Si apoi, avand tot timpul diavolul in minte, pot fi mai rai decat un ateu rau (vorbesc de crestini, ca Rromanica e o tara crestina). Ce ma enerveaza e ca ei sunt agresorii si fac pe victimele, de aceea si misun pe aici, sa le intorc moneda, si in realitate le-as intoarce-o, daca as avea chef sa pierd timpul cu ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Eh, in mare parte copatimesc masele pentru ca sunt victimele elitelor care au controlul. Cum asa:
Simplu,hai sa facem o paranteza asupra unei religii ca si budismul de exemplu:
Dalai lama este reprezentantul budismul si se gasesc adepti budisti in aproape in toata lumea,dar la randul sau Dalai Lama este supus altor elite mult mai de seama a natiuni sale de origine,asfel ca daca am merge acum ca sa delimitam lumea nu din punct de vedere geografic ci religios,vom vedea ca:sunt persoane in toate teritorile planetei din toate religiile de pe pamant,iar daca prin absurd s-ar face un razboi religios modial, omul nu ar mai tine seama de nationalitate ci de religia sa,deoarece involutar adera la o alta cultura cu toate ca din punct de vedere geografic si national el are alta cultura asa ca: e in interesul mariilor puteri ca sa mentina religia vie deoarece poti controla milioane de oamenii cu ajutorul religie.
Hai sa ne gandim la imparatul Constantin, le-a dat crestinilor libertatea in Roma si a facut crestinismul religie de stat,ca urmare putin le-a mai pasat pe cate cadavre a calcat sa faca asta,da-i unui om ce vrea, si nu ii va pasa ce faci tu cu viata ta, poti sa fii cel mai mare criminal deoarece daca la-i ajutat el tot o persoana "buna", te va numi. Asta am observat eu in natura umana, ura, ipocrizie, sclavie (aici vorbim de ranguri de sclavie si puteri) cu alte cuvinte viata chiar e un iad, iar raiul e dupa moarte caci acolo nu vei mai derajat.happy

| StopShowingOff explică (pentru baieru):

Simplu. Oamenii sunt parsivi. Cei care au ajuns sus in biserica nu mai au acel "har evlavios", ci se folosesc de pozitia lor pentru a manipula miile de oameni "afundati" in religie.
Uite, un exemplu idiot: Cineva cu un rang inalt in biserica a spus ca pasapoartele cu microcip sunt opera lui Satana. Mai stii ce scandal a fost cand s-au introdus pe piata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru baieru):

Eu unul as fi pro exterminari rasei umane

| baieru a răspuns (pentru anonim_4396):

Las-o si tu mai moale, ca doar nu vrei sa cred ca esti fascist sau legionar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru baieru):

Nici una, nici alta ci doar realist

| Maxim96 a răspuns:

Pe multi i-i supara subiectul acesta.Multi sunt impotriva religiei.

| StopShowingOff explică (pentru Maxim96):

Scuza-ma ca te corectez dar multi sunt cu biserica, nu impotriva ei. Putini deschid ochii.

| sticla09 a răspuns:

Pai cum altfel poti vorbi despre religie daca nu cu incertitudine, profund ganditor?
ti s-a dat negru pe alb ce sa faci (ti s-a dat tot din partea oamenilor dar asta e alta discutie) dar biblia e mai mult interpretabila decat elocventa.