| Autumnfeelings a întrebat:

De ce unii ii descondsidera pe Isus, Dumnezeu, Fecioara Maria si pe Sfinti?

Răspuns Câştigător
| JustClaudiu a răspuns:

Deoarece,dupa gandirea lor, trebuie sa vada ca sa creada...Dar aerul il vedem?

| thelordofthedrinks a răspuns (pentru JustClaudiu):

Da dar existenta aerul e demonstrata stiintific, pe cand cea a lui Dumnezeu...

| JustClaudiu a răspuns (pentru thelordofthedrinks):

Pai si aparitia noastra este demonstrata stiintific?
De Paste, in Ierusalim, cum se explica faptul ca la 00:00 se aprind lumanarile singure in Biserica? Sunt niste lucruri care nu pot fii explicate de stiinta.

| thelordofthedrinks a răspuns (pentru JustClaudiu):

Aparitia noastra se explica prin evolutie care este un fapt demonstrat stiintific. Cat despre "minunea" de la Ierusalim, s-a demonstrat ca anumite substante chimice pot duce la producerea acestui fenomen. Un istoric grec, Michael Kalopoulos, a demonstrat în direct la o televiziune din Grecia ca lumanarile se pot aprinde fără a avea nevoie de o sursă de foc. Nu mai stiu exact procedeul. Stiu ca era ceva legat de fosfor. Daca doresti sa afli mai multe voi cauta si iti voi da sursa.

| JustClaudiu a răspuns (pentru thelordofthedrinks):

Daca tot te bazezi atat de mult pe stiinta, explica-mi si mie:Ce a fost primul? Oul sau gaina?

| thelordofthedrinks a răspuns (pentru JustClaudiu):

Se crede ca primul a fost oul, gaina fiind si ea varianta evoluata a unui alt animal, probabil o reptila, deoarece materialul genetic al unui organism viu nu evoluează pe parcursul vieții sale. (John Brookfield, genetician britanic).

| JustClaudiu a răspuns (pentru thelordofthedrinks):

Ok.Merci mult!

| thelordofthedrinks a răspuns (pentru JustClaudiu):

Cu placere winking

27 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

Oameni nebuni, ce pot sa zic.

Si satanisti!

| nesuferit a răspuns:

Pentru ca sunt oameni, nu zei

| hereo a răspuns:

Fiindca asa e la moda, sa fii true!

| noktambul a răspuns:

Nu Ii disconsidera.Vor doar sa o faca pe importantii. Ca daca ar gandi un pic, macar ar tacea din gura si nu ar mai comenta aiurea probleme la care ei sunt total pe dinafara! Cand nu sti despre ce e vorba : taci din gura si asculta-i pe altii daca vrei sa te lamuresti. Ai deja o opinie formata? Asculta in continuare si opiniile mele, ca si eu te ascult pe tine, si dupa aia mai vorbim daca am cu cine. Aia unii la care te referi nu merita bagati in seama!

| Autumnfeelings explică (pentru noktambul):

Eu am intrebat de ce uni ii desconsidera? Din ce motiv crezi tu?

| noktambul a răspuns (pentru Autumnfeelings):

Ti-am explicat putin de ce: pentru. ca habar nu au despre ce vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste tu biblia unde scrie ceva de sfinti? Iisus crestinilor il consider un personaj mistic, dumnezeu la fel, fecioara maria si toate personajele, adevaratul Iisus a fost budist ce pacat ca nimeni nu citeste istoria primilor crestinilor care credeau in reincarcanare ca budisti

| Autumnfeelings explică (pentru anonim_4396):

Sfântul este o persoană care din punct de vedere religios este considerată foarte apropiată de Divinitate și fără păcate. Un sfânt este o persoană care pe parcursul vieții a făcut fapte bune, lucru ce conduce spre purificarea sa spirituală și a ajuns în Rai. Este preponderent întâlnită în creștinism, dar și la alte religii, având diverse particularități.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Autumnfeelings):

Spune-mi tu un verset unde scrie sf si numele lui?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Autumnfeelings):

Inca nu miai raspuns 5 miliarde de persoane vor intra in iad?

| Autumnfeelings explică (pentru anonim_4396):

Sfantul Ioan Gura de Aur,
Sfintii Constantin si Elena

| anonim_4396 a răspuns (pentru Autumnfeelings):

Verset din biblie da-mi

| Autumnfeelings explică (pentru anonim_4396):

Versete nu gasesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Autumnfeelings):

Sfintii Constantin si Elena apar in noul teastament esti sigura?

| Autumnfeelings explică (pentru anonim_4396):

Nu ai pomenit ce testament? Cel vechi sau cel nou?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Autumnfeelings):

Pai ar putea aparea in vechiul testamant? in ce perioada au trait aceste personaje?

| Autumnfeelings explică (pentru anonim_4396):

Nu ar putea.Si daca vrei iti mai dau liste de sfinti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Autumnfeelings):

Eu tem intrebat daca apare cineva cu numele sfantul etc in biblie

| Autumnfeelings explică (pentru anonim_4396):

DK {cemajuscule}