| Holiday a întrebat:

Prin ce metoda a fecundat-o Dumnezeu pe Fecioara Maria?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

I-a bagat-o asta toata joswinking lu' Maria fata mare si dupa nastere laughing
https://en.wikipedia.org/wiki/Tiberius_Julius_Abdes_Pantera
Pe vremea aia copii in afara casatoriei = era cam nasolie treaba si a scornit mamica Mariei o poveste de genu : zi sa-ti moara ma- ta de nu i-am fraierit in stil mare?winking
laughing

| nicucostea855 a răspuns (pentru alina2k18):

Dupa ce ca esti saraca material mai iti si tai creanga de sub picioare adica credinta in Dumnezeu, dand crezare unor arheologi platiti bine de oamenii bogati ca sa prosteasca lumea cu descoperirile lor.

| Holiday explică (pentru nicucostea855):

Chiar crezi ca arheologii au sapat in pasarica Mariei?!

| nicucostea855 a răspuns (pentru Holiday):

Atunci de ce ii crezi? Doar daca sapau in pasarica Mariei gaseau adevarul.

| Holiday explică (pentru nicucostea855):

Arheologii nu se ocupa cu metodele de fecundare.

| nicucostea855 a răspuns (pentru Holiday):

Cu atat mai rau.

18 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

În biblie si religie se zice ca a ramas însărcinată de la duhul sfânt.Adica a poruncit ca in pântecul ei sa creasca un copil.Si cred ca sti si tu asta, ca nu crezi e partea a doua dar nah, asa e religia. Daca se zice ca Dumnezeu ne-a facut, probabil putea sa faca si asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Păi sunt mai multe teri:
1. Dacă Biblia nu ar fi existat nici specia umană nu ar fi existat.
2. Duhul Sfânt a lăsat-o însărcinată pe Fecioara Maria.

Dumnezeu chiar există pentru că el e singurul care ne mai ține în viață.

| Panamax a răspuns:

Duhul lui dumnezeu avea 40 cm.Numar magic.

| EcceHomo a răspuns (pentru Panamax):

Eu văd și în 23 ceva magic. happy
Dă, Doamne!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin cuanta de lumina.

Răspuns utilizator avertizat
| chuckmanson a răspuns:

Nu știu, dar era sex neconsimțit cu o diferență mare de vârstă și o dinamica de putere extrem de nesănătoasă, deci zeul abrahamic este vinovat de o infracțiune gravă numită pedofilie.

| nicucostea855 a răspuns:

Raspunsul e greu de inteles de unul ca tine.

| Holiday explică (pentru nicucostea855):

Nu cumva dificil, daca nu imposibil, de explicat de unul ca tine? Cam asa pare.

| nicucostea855 a răspuns (pentru Holiday):

Eu sunt modest. Mai bine mai modest decat mandru si p. Modestia e calea spre credinta spre mantuire.

| vasile2222 a răspuns:

O varianta spune ca ar fi fecundat-o un extraterestru. Extraterestrii=Dumnezeu la vremea aia.

| serenityxx a răspuns:

Creație