| AvalohAlyn a întrebat:

De ce viața e așa de vulnerabilă, firava și imprevizibila(in mod negativ)?
De ce corpul uman se îmbolnăvește așa de ușor și de ce exista atâtea boli in manualul de medicina?
Pericolul și negativul e mai preponderent și mai amenintator decât pozitivul și binele/binecuvantarea.

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu cred ce spune Biblia, că viața de aici e un test pentru viața de dincolo.

| Algo098 a răspuns:

Suntem niste forme de existenta a materiei rezultate in urma evolutiei, nu suntem ceva vesnic si indestructibil. E normal sa avem o viata scurta si dificila.

| Konstantin2020 a răspuns:

Pentru ca sa ne aducem aminte ca suntem trecători, și ca noi care credem in Isus așteptam viața cealaltă care este veșnica și fericita!

| 33226633 a răspuns:

Trupul nostru este stricacios si trecator. Vezi? Inca un motiv de motivare sa luptam sa castigam adevarata viata aduca viata de dincolo de mormant. Acolo daca vom ajunge la bine nu va mai fi stricaciune nici durere nici intristare nici suspun ci o vesnicie luminoasa langa sufletele celor sfintiti.