| intrebcenustiu a întrebat:

De ce visam cand dormim?

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Creierul isi organizeaza informatiile captate in timpul zilei si cred ca in procesul asta de organizare se pot produce vise :)
https://www.realitatea.net/......5273d82790
https://www.omofon.com/10-teorii-care-explica-de-ce-visam

Daca vrem sa organizam documentele, pozele si filmele de pe hard disk, intai ne uitam la ele si apoi le aranjam sau le stergem, deci ceva asemanator face creierul cand dormim :) Creierul e mai complex si in procesul de aranjare a informatiilor creaza filme :) In felul asta vede la ce sunt bune acele informatii, cum sa le aranjeze sau daca sa le stearga. Poate ca se rezolva si unele probleme aparute si nerezolvate in timpul zilei si te trezesti a 2-a zi cu problemele rezolvate :)

| CIaudiu a răspuns:

Pai si vrei un raspuns religios sau ai gresit categoria?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că suntem vii în mintea cuiva? big grin

| SkateFunk a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai mare dreptate happy
De exemplu si eu am multe fete vii sub 13 ani in mintea mea cand dorm, visez cum ma joc la ele in chilotei :3

| ionescuvasile007 a răspuns:

Ca sa nu te plictisesti in somn?