| Pantera2012 a întrebat:

De ce voi crestinii spuneti ca Dumnezeu si Iisus Hristos iubeste pe toata lumea si Iisus Hristos e Printul pacii cum sa nu iti vina Gelozia pe cand acela are mai mult de cat ai tu sau Tiganii Indienii de fapt astia au banii au averi au case au de toate cum _I_
sa nu te enervezi si sa nu iti versi nervii cand tu morii de foame si
Tiganii fac Vrajitorii Sataniste si Ritualurii prin care sa aiba averii Palate Banii sa imi bag _I_ in Dumnezeu si in Iisus Hristos si in Satana/Lucifer si in Tiganii voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

E interesantă opinia ta, dar ești de compătimit, în general!
Să nu furi, este una dintre poruncile esențiale ale religiilor adamice, inclusiv în creștinism.

| Anonymus314 a răspuns:

Elenin, noi crestinii credem in Iisus Hristos, nu ne pasa de hotii care se folosesc de numele Lui ca sa faca bani, parerea mea e ca nu au nici un viitor.

PS: nu te lega de preoti ca ei muncesc pentru "postul" lor

| noreligion a răspuns:

,, De ce voi crestinii spuneti ca Dumnezeu si Iisus Hristos iubeste pe toata lumea si Iisus Hristos e Printul pacii''
-Pentru ca atata ii duce mintea pe ei.
,, sa nu te enervezi si sa nu iti versi nervii cand tu morii de foame si

Tiganii fac Vrajitorii Sataniste si Ritualurii prin care sa aiba averii Palate Banii ''
-Trecand peste gramatica oribila, probabil ca este foarte tarziu si esti obosit/a, nu are rost sa te enervezi, ba din contra, ar trebui sa te bucuri atunci cand vezi cata prostie zace in una lume. Daca ei sunt prosti si cred in tot ceea ce li se baga pe gat... ce sa le faci? Apuca-te si tu de vrajitorii si sa vezi cata lume ignoranta iti va bate la poarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi ma baiatule aici avem o problema monumentala, deci tu iti bagi ceva "_I_ in Dumnezeu si in Iisus Hristos si in Satana/Lucife" pentru ca tu nu ai si altii au?
Poi pune mana si munceste ca sa ai, nu tanjii dupa averea altuia, nu da vina pe altcineva pentru ca tie iti merge prost, nu mai cauta scuze, cauta solutii.
Dumnezeu/Isus/Lucifer sunt concepte de a ghida omul catre o viata mai buna si sanatoasa.
Cand vei intelege lucrurile astea deja vei avea o viata mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi.esti prost ca gardul. dar nu incurci pe nimeni, asa caaaa... pace tie cetitorule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tocmai! Ai prezentat lumea ca este frt rea si frt greu sa nu pacatuiesti in aceasta nu? Acum sunt timpurile sfarsitului Satan nu m, ai are timp si de acea este frt manios si isi foloseste toata puterea sa! Oamenii sunt pusi la un test frt greu de trecut! Dar daca te rogi si te duci la sluje religioase pacatele ti se vor ierta..Deci aceasta nervozitate de care zici u daca crezi cu adv in Dumnezeu va fi sigur iertata deoarece Dumnezeu ii crede pe cei care chiar se roaga la El ca le este greu si le asculta rugaciunile

| ateuNEGATIV a răspuns:

Alt emo lipsit de creier