| anonim_4396 a întrebat:

Poate fi Lucifer comparat cu un general de razboi? dar Iisus Hristos?!

Răspuns Câştigător
| florinmarius20 a răspuns:

Iisus Hristos poate fi comparat cu un Miel atat fizic cat si spiritual, exact asa cum a spus si el.Fizicul lui e Divin si neprihanit.El nu a cunoscut perversitatea de nici un fel si a fost pur din toate punctele de vedere ca un adevarat Dumnezeu.
Lucifer poate fi comparat cu o bestie umana, malefica si malitioasa.

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da se poate spune si asa. Tinand cont de evenimentele finale ale istoriei pamantului cand va avea loc Armaghedonul lupta lui satan impotriva lui Hristos.

| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

Penal raspunsurolling on the floor)). Cred ca aveti peste 40 de ani, ia mai cititi odata raspunsul, dar cu putina seriozitate, sa vedeti cat de amuzant suna.Sau din perspectiva ateilor, aceeasi chestie. Poate pentru tine suna normal, dar pentru mine a sunat ceva de genul "...Si balaurul cel rau o sa vina in regatul nostru, dar cavalerul Jizas o sa ne apere de el!"Suna amuzant, nu? Apropo, o fiinta omnipotenta ca Jizas, ar trebui sa miste doar un deget si satan ar muri, nu crezI? Vai tanti Ema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Uita-te in jur e un adevarat "razboi spiritual" si doar atei sunt pe dinafara.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru anonim_4396):

Ateii eventual își iau o pungă de semințe și se uită.

| anonim_4396 explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

laughing

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Lucifer să fie comparat cu un general de război e prea seacă comparația.

| IoanieCriminalul a răspuns:

In primul rand nu exista astia 2

| moartetiganilor a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Ba da...eu sunt Lucifer
incantat de cunostiinta happy

| IoanieCriminalul a răspuns (pentru moartetiganilor):

Imi pare bine! Cum e in iad? Sunt pocanele?

| moartetiganilor a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Sunt sunt...da'mai faina-i coasa.

| florinmarius20 a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Iisus Hristos a existat si a fost un om deosebit.

Răspuns utilizator avertizat
| Shinigami_Ankoku_1988 a răspuns:

Asta si facem