| Alexutu11 a întrebat:

De fapt, ce este viata?

Răspuns Câştigător
| DanielaMe a răspuns:

Viata, cel mai pretios dar.
Din viata iesi mai intelept. Mai cult...
In viata sunt ispite la greu, dar atunci cand le facem fata, Dunmezeu nu pune un "punct" pentru Marea Judecata.
In viata nu pierzi, doar castigi : fie pe plan spiritual fie pe plan fianciar etc...
Viata este minuea din care invatam multe,
Si nimeni nu are dreptul sa ne-o ia.

16 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Un amestec de dulce si acrisor.

| MortemAeternum a răspuns:

O mare pierdere de timp.

| Toluk19 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Ateu inseamna un nimic! Asa inteleg in raspunsul tau!

| Nuvăsufăr a răspuns:

De fapt aşa se scrie.

| Rapplex a răspuns:

Un ciclu naturalwinking

| kamykaze88 a răspuns:

Este rahat cu zahar

| Bogdan727 a răspuns:

Nu stiu e un dar pretios dar sa fim seriosi cine-l pretuieste? Cu toti zicem ca-i frumoasa ca e roz, da acum e roz dar sa va ciocniti de un necaz sa vedeti cum e totusi trebuie sa ne amintim ca Dumnezeu e cu noi si cu el trecem orice obstacol.

| BlueStar12 a răspuns:

Este proprietatea materiei de a fi vie tongue probabil...big grin
e atunci cant respiri, te misti, mananci, bei, mirosi, auzi, pipai, simti, vezi... faci orice nu poate sa faca orice lucru fara viata (cum ar fi o piatra)

| Konata a răspuns:

Este un dar foarte pretios

| Archdaemon a răspuns:

Un joc rpg

| Himera a răspuns:

Boala venerica.

| LovellyAngel a răspuns:

Asta mă întreb si euhappy

Răspuns utilizator avertizat
| Aperfectcircle a răspuns:

Citeste o carte de filosofie. happy

| crutaiaana a răspuns:

Ceva frumos!