| AvalohAlyn a întrebat:

De mic m-au atras misterele,astrologia, tot ce tine de ezoterism și cel mai mult m-a atras sa studiez subiectul daca există viața de dincolo și cum e.Mai am și alte atracții către sănătate,transport in comun,politică,cultura generala,adevărul e că mă steag multe în viața dar nu am făcut concret nimic cu niciuna dintre ele dau doar am avut rezultate foarte bune la școală
Ideea e că atragandu-ma cele ce le-am zis prima data,vreau sa studiez spiritualitatea(religie mai știu.)
Deci cum și unde as putea sa studiez spiritualitatea? Sunt că asta mă atrage,m-am gândit bine zilele astea și am realizat că am atracție îndeosebi spre chestii că esoterism,astrologie,studiul vieții după moarte,religie dar și mistere și vindecare holistica, sănătate alternativa etc.
Deci as vrea sa studiez domeniul spiritualității la modul general..de unde și cum aș putea începe? Ceva ieftin sau gratuit.Și încă ceva:cine mai e atras de domeniul asta care le include pe toate, spiritualitate?

Răspuns Câştigător
| NakedWarrior a răspuns:

Ai putea incerca cartea "Istoria religiilor" de Mircea Eliada. Sunt trei volume si cuprinde toate religiile lumii, este foarte cuprinzatoare nu o sa gasesti ceva mai bun in domeniul asta.La vremea lui, Eliade era renumit in toata lumea pentru studiul religiilor, dedicandu-si intreaga viata studiului spiritualitati si religiilor.

Si eu sunt atras de spiritualitate si religii si ideea vietii dupa moarte. Totusi astrologia, vindecarea holistica si sanatatea alternativa nu ma prea pasioneaza, consider ca sunt prostii si nu trebuiesc luate in serios, doar sa studiez despre ele din curiozitate, prin prisma unei minti obiective.