| AvalohAlyn a întrebat:

De unde mai exact v-ati luat toata stiinta spirituala sau despre spiritualitate care v-ati format-o? Din ce carti? Ce autori? Ce surse mai exact?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Din studierea atentă și pe subiecte a Bibliei.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Nu exista asa zisa "spiritualitate". Toti cei ce se cred spirituali au de fapt pasarici in creier.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Daca doresti poti sa acceseze jw.org.ro,si o sa vezi ce inseamna asimilarea de cunostinta exactă despre Dumnezeu si modul de inchinare aprobat de El,. Biblia este cartea care ne invata adevarul daca o studiem. 2Timotei 3:16, 17; Isaia 48:17-20; Ioan 17:3. Daca doresti te rog să iei în considerare si-ti va fi de folos.

| Mclaren12 a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Biblia nu prezinta niciun adevar. A naibii treaba ca miturile pagane erau false la sumerieni sau egipteni dar au devenit adevarate cand au fost corupte in biblie laughing