| Ele29 a întrebat:

Deci Dumnezeu a creat omul si pamantu TPU asa daca el a creat Omul si pamantu de ce imi vrea raul Mie?

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Crezi sincer că Dumnezeu, îți vrea ție răul?

Poate are altă treabă și nici nu îl interesează, persoana ta.

| n0matterman a răspuns:

Vad ca are o "dusmanie" pe cei ce nu au fost interesati de gramatica limbii materne.

| anonim4565 a răspuns:

Pai spune-mi cum iti vrea raul?
gandeste-te ca eu nu cred ca nu ai ce manca,. altii sunt fara maine si fara picioare si tot ii multumesc lui. poate esti sanatos dar cheiar de nai fi sanatos el te poate vindeca
chiar de nai avea nimic nici haine nimic daca el ti-ar vrea raul nu lar mai fi trimis pe fiul sau sa moara pe o cruce ca tu sa fi mantuit.zambeste isus te iubestelaughing

| adi97 a răspuns:

Dumnezeu nu iti vrea deloc raul El vrea ca tu sa vi langa El si sa te ia in Imparatia Lui unde este iubire si pace vesnica.In aceasta viata ai dreptul de a alege unde vrei sa te duci si diavolul face mereu in asa fel incat sa nu te duci la Dumnezeu sau Dumnezeu doreste sa vada cata credinta ai.Trebuie sa ne uitam la dreptul si rabdatorul Iov.

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu nu vrea raul nimanui. De fapt, el sufera alaturi de tine si vrea sa te ajute. Noi acum suferim din cauza lui Adam si Eva care n-au ascultat de Dumnezeu si fiind primii oameni noi am mostenit pacatul. Dar situatia nu este fara iesire pentru ca in curand, Dumnezeu va interveni in favoarea oamenilor buni. Dar ceea ce te poate ajuta azi, este sa analizezi Biblia si sa ceri ajutorul pentru ca sa o intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu le crea si nu te crea unde si cum te dadeai tu mare destept acum? in neant? uite ca Dumnezeu a riscat si fiindca te-ai pierdut din start este alegerea ta nu a lui.dar de.tu esti destept si stii ce e mai bine.cine santem noi sa te contrazicem? te descurci tu cat oi fi avand de trait.vine si scadenta.acum cat sunt sanatosi si tineri si puternici, toti sunt destepti, si mari si tari.cand le intra morcovul in c.r cu tot cu frunze, de paste o turma de capre la c.l lor se schimba oleaca treaba.dar atunci nu mai spune nimeni nimic.incep a strange din buci si a le tremura chilotii.elenine? trece timpul tata. zboara nu altaceva. daca-ti masori secundele pentru toata eventuala ta viata, o sa vezi ce putin pare.