| Gebadaia_Geba_1997 a întrebat:

Descrieti viata religioasa a unui bun crestin in perioada sarbatorii Nasterii Domnului! Funda big grin

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Crestinii trebuie sa fie la fel in fiecare zi.Prin modul lor de viata sa aduca inchinare la adresa lui Dumnezeu.

2 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Injuraturi,ragaieli,o tura pan' la spital, pentru dezintoxicare, bate-o pe nevasta-ta de craciun, injura-l pe Iisus ca nu ti-a dat un an mai bun.Iete,ca fuse si rima.

| tasmania a răspuns:

Post (pana la Nastere), rugaciune, metanii, spovedit. Eventual, impartasit. Citirea de carti folositoare si cugetarea la cuvintele Domnului. Si schimbarea sufleteasca, pe cat posibil: "Inima curata zideste intru mine, Dumnezeule si duh drept innoieste intru cele dinlauntru ale mele".