| Dorugar a întrebat:

Din Biblie aflam ca alaturi de Isus rastignit pe cruce se afla si un talhar. Mai aflam ca a fost iertat Barabbas si ca Isus a murit pe cruce.
Parintele bisericii pe nume Origene spune ca si pe Barabbas tot Isus il chema (Jesu Barabbas), doar ca acest amanunt a fost scos din Biblie pentru ca Barabbas sa nu fie confundat cu "mantuitorul" Isus cel crucificat.

In plus de asta se stie ca cuvantul Barabbas inseamna "Fiul Tatalui" sau chiar " Fiul Domnului"!

Acum pun intrebarea:
Cine a fost ucis pe cruce din moment ce Isus Barabas, adica Isus Fiul Domnului a fost eliberat?

9 răspunsuri:
| Dorugar explică:

Eu nu am spus ca nu a fost crucificat nimeni. Eu am spus ca NU a fost crucificat Isus Barabbas, adica Isus Fiul Domnului!
Asa ca toata povestea crucificarii lui Isus Fiul Domnului, este o minciuna gogonata, ca de altfel toata religia crestina!

| Dorugar explică:

Tu nu ai cum sa stii ce au facut apostolii cu Isus si ce nu pentru ca Biblia nu contine evangheliile apostolilor ci doar evangheliile unor neica nimani care nu l-au cunoscut pe Isus niciodata

| Dorugar explică:

Mai citeste odata raspunsul meu. Eu nu am spus ca apostolii NU au existat, ci am spus ca nu se stie ce au facut, pentru ca in Biblie nicio evanghelie din Noul Testament NU este scrisa de apostolii lui Isus!

Răspuns utilizator avertizat
| Chimied a răspuns:

Daca pe papagalul meu il cheama Dorugar si ii dau sa manance de fapt iti dau tie?

| Oxymorone a răspuns (pentru Chimied):

Bun raspuns.

| mentholinks a răspuns (pentru Chimied):

rolling on the floor)

| Dorugar explică (pentru Chimied):

Aici nu e vorba de ce mananca papagalii, ci de minciuna precum ca Isus a fost rastignit, si spun asta pentru ca parintele bisericii pe nume Origene recunoaste in evangheliile grecesti ca pe Barabas cel eliberat l-a chemat tot Isus, adica Isus Barrabas ceea ce insemna Isus Fiul Domnului. Asa ca despre ce vorbim... daca nu intelegi intreaba-l si pe papagalul tau