| anonim_4396 a întrebat:

Din ce a creat zeul crestin totul?

25 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Stii ca daca ar fi sa masori pamantul fata de univers. Are cam aceleasi dimensiuni cum are un fir de nisip de pe o plaja fata de toata plaja.
Oamenii de stiinta au descoperit in timp, sistemul solar, galaxia noastra, galaxiile si au ajuns la conzluzia de big bang.
Maine poimaine vor numara mai multe big-banguri in cadrul unui sistem si mai mare -asta e cand vorbim de macro.
Cand vorbimde micro- acum suntem la stadiu de atom cu electroni protoni si neutroni.
Maine poimaine vor fragmenta si electronul de pe atom.
Deocamdata nu pot explica cum de isi tin copii respiratia sub apa la 3 luni.
De ce avem noi barbatii sfarcuri, si totusi isi dau cu parere la aparitia universului.
Eu sunt de parere ca noi oamenii am descoperit 0, 00000000000000000000000000000001 % din tot ce se poate descoperi.
Ne-am cam grabit noi astia sa dam cu parerea despre big bang. Noi astia suntem miezul din fanta.

| anonim_4396 explică (pentru SaveTheNature):

Ce legatura are raspunsul tau cu ce am intrebat eu? Eu am intrebat ceva si tu ai oferit un raspuns aiurea. Mai incearca (de data asta ofera un raspuns care sa tina de intrebare nu te baga in domenii pe care nu le cunosti). Daca nu poti sa oferi un raspuns, nu raspunde aiurea.

| SaveTheNature a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu nu are inceput si nu are sfarsit. El nu poate fi nascut sau generat. El este pretutindeni, si in fiecare celula a corpului tau.
Dumnezeu este mai presus decat orice judecata umana limitata. Creatiiile lui sunt peste puterile noastre de judecata.
Noi nu cunoastem in corpul nostru nici a suta mie parte, si avem pretentia de a ne intreba, din ce a facut Dumnezeu totul?

| anonim_4396 explică (pentru SaveTheNature):

Iar ai oferit un raspuns aiurea. Nu am cerut in intrebare sa-mi zici de zeul tau si nu are importanta daca noi stim sau nu stim anumite lucruri. E o intrebare foarte simpla : din ce a facut zeul tau totul?

Daca nu stii raspunsul, spune "nu stiu" si gata.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poate sa spuna nu stiu din moment ce detine stie absolut tot

| SaveTheNature a răspuns (pentru anonim_4396):

Din asta :

http://www.ptable.com/? lang=ro

Pe astea le stim noi pana acum.

| SaveTheNature a răspuns (pentru RAY):

Uite din ce :
http://www.ptable.com/? lang=ro

Atentie insa datele sunt incomplete. Acesta este un mic fragment.

| trolololo a răspuns:

Dintr-o bășină divina. Pai ce sa facă și el, s-a plictisit și a făcut un pariu cu el însuși ca era singur. "Eu cel mai mare și mai tare din universul care încă nu exista o sa fac ceva ce o sa existe din ceva ce încă nu exista. In sase zile."
S-o beșit și asa a apărut Big Bang-ul, cea mai mare explozie a tuturor timpurilor.

| OOOLEOOO a răspuns:

Cuvant

| RAY a răspuns:

Din nimic, pai daca tot a aparut din nimic a facut totul din nimic

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Deci din nimic nu poate sa apara ceva decat daca este zeul crestin implicat? Asta tine de favoritism.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da sigur a aparut tocmai ala crestin din miile de zeii inventati de umanitate

| Mădă0611 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=HoqSas2uFKw dar cica sunt mai multe versuri (uni-vers) :-? O fi mancat multa energie/materie negativa (nu in sensul de malefica) si i-a picat greu la stomac.

| M25M a răspuns:

Uite dovada. Click aici. Senzational. Socant:

http://www.youtube.com/watch?v=HoqSas2uFKw

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Singuratatea asta...creaza monstri!

| Zenit313 a răspuns:

Este secret! Daca iti spun, trebuie sa te omor!

| anonim_4396 explică (pentru Zenit313):

laughing

| RAY a răspuns (pentru Zenit313):

Zi-mi mie ma scarific eu

| Zenit313 a răspuns (pentru RAY):

Ok,tu ti-ai ales soarta! Este doar o chestiune de timp pana cand o sa te gasesc!

http://www.youtube.com/watch?v=EjaGktVQdNg

Mrrrr...

| RAY a răspuns (pentru Zenit313):

Am vazut emisiuna fb

| Zenit313 a răspuns (pentru RAY):

Nu conteaza, tot o sa te omor! laughing

| dracu14 a răspuns:

Dumnezeu a ragait si lumea a fost creata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te ma si ne lasa..asta e hal de intrebare?

| C0nstantin a răspuns:

Sa ii faca in ciuda lui Allah si Zeus si sa le arate ca el poate si ei nu laughing

Răspuns utilizator avertizat