| OctavianDanielMaria a întrebat:

Din ce cauza zice in Biblie ca au fost distruse Sodoma si Gomora?

24 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cauza s e xului a n a l

| Antisistem11 a răspuns:

Exista un cod oriental al ospitalității pe care locuitorii sodomei si gomorei nu l-au respectat. Si jesus cand vb de sodoma și gomora face referire la lipsa de ospitalitate in nici un caz la homosexualitate.

Răspuns utilizator avertizat
| Drussillah a răspuns:

Din cauza nelegiuirilor fără număr. Erau irecuperabile, savârșeau numai păcate...așa ca Dumnezeu s-a hotărât sa le nimicească.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și cum se numește actul sexual între doi bărbați? Nu homosexualitate?
Biblia nu enumeră toate faptele lor, dar arată că printre ele era și homosexualitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și " scoate-i afară că să avem relații cu acei bărbați" ce este?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Clar. Iar ai agravare.
Repet, nu sunt enumerate toate faptele lor, dar una dintre ele era homosexualitatea, cum arată și episodul cu îngerii.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"să avem relații cu acei bărbați"...

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Of! Greu cu varza!
"Strigătul împotriva Sodomei și a Gomorei este, într-adevăr, puternic, iar păcatul lor este foarte grav*. 21 Voi coborî să văd dacă se poartă potrivit strigătului care a ajuns până la mine."
Și ei au arătat că homosexualitatea era ceva obișnuit la ei.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și doar știam că e inutil să apelezi la logică în discuție cu o varză...
Nu am spus că doar din cauza homosexualității.
Nu mă mir că nu vezi homosexualitate când niste bărbați vor sa aibă relații sexuale cu alți bărbați, ceva normal pentru o varză.
Nu mă mir că varza nu știe că nu toți homosexualii preferă doar bărbați ( și verze), unii combină...
Deducem - varva e pe repertoriul său preferat - nimic nu vad, nimic nu înțeleg...

Răspuns utilizator avertizat