| anonim_4396 a întrebat:

Din moment ce isus si dumnezeu sunt pro sclavie si tot ce zic sau fac ei este considerat ca fiind moral, voi crestinii cum considerati sclavia... morala sau imorala?

21 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Ma incultule ce problema ai cu taranii? da stramosii tai nu erau de la sat oraseanule

| 5a a răspuns (pentru RAY):

Taran are 2 sensuri, taran ( om de la sat ) si taran ( om incult, fara carte, needucat ) ai ajuns la varsta pe care o ai si nu esti in stare sa faci coincidenta!

| dragos9234 a răspuns:

Isus se scrie cum vrei, nu neaparat cu doi de ii dar de ce sa scriu dumnezeu cu d mare daca dumnezeu nu este nume?
P.S:Mai bine aveai nick-ul "idiot" te caracteriza extraordinar de bine.

| 5a a răspuns (pentru dragos9234):

Esti paralel amice, inseamna ca numele tau Dragos se poate scrie si Draggos. E la fel nu? Daca taceai filozof ramaneai, da hai sa se bage si el in seama sa-si de-a cu parerea.

| dragos9234 a răspuns (pentru 5a):

Se scrie iisus in romana pentru a imita pronuntia din alte traduceri.
Dragos nu se poate scrie Draggos pentru ca ar fi o dubla consoana care nu se poate citi prea usor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci... consideri sclavia ca fiind morala sau imorala?

| mihaitaLGP a răspuns:

Era doar ironic, realistule.

| ionutdrago a răspuns:

Ce scrii aici e aberant

| anonim_4396 explică (pentru ionutdrago):

De ce?