| Paula12358 a întrebat:

Din punct de vedere religios este pacat sa iti faci tatuaj?

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

" Să nu vă faceţi tăieturi în carne pentru un mort, şi să nu vă faceţi slove săpate pe voi. Eu sunt Domnul".
"Nu ştiţi că trupul vostru este Templul Duhului Sfânt, care locuieşte în voi, şi pe care L-aţi primit de la Dumnezeu? Şi că voi nu sunteţi ai voştri? Căci aţi fost cumpăraţi cu un preţ. Proslăviţi dar pe Dumnezeu în trupul şi în duhul vostru, care sunt ale lui Dumnezeu".
Te las pe tine sa deduci, daca este pacat sau nu.happy

11 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Daca e cu sfanta treime, nu.

| milan9 a răspuns:

Exista un text in Vechiul Testament care interzice intr-un anumit context tatuajul (Levitic 19, 28), un text care poate fi valabil la fel de bine si astazi...

| ErrorFound a răspuns:

Intrebarea este, din punctul de vedere al carei religii?

| Paula12358 explică (pentru ErrorFound):

Religia ortodoxa

| Moisie a răspuns:

Da...poate fi pacat, dar numai daca-ti faci tatuajul pe fund, si-l arati la toata lumea!

| Kalla a răspuns:

Intr-un fel da pentru ca e ca si cum ai spune "Dumnezeu a gresit cum m-a facut si acum indrept eu lucrurile."
Dar din partea mea poti sa iti faci un tatuaj.Eu mi-am vopsit parul de trei ori si am si un piercing.

| Mămăligă59 a răspuns (pentru Kalla):

Ai dreptate.adica de ce sa acultam de Dumnezeu cand foarte bine putem asculta de tine...

| Kalla a răspuns (pentru Mămăligă59):

Ai vreo problema?

| Mămăligă59 a răspuns (pentru Kalla):

Ti-as raspunde, dar nu vreau sa ma las ispitita happy

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da, Raskolnikov ti+a raspuns bine. Daca doresti sa citesti in Biblie in Leveticul19:28. Deci daca te intereseaza punctul de vedere a lui Dumnezeu, atunci nu-ti faci tatuaj.

| Radeas1 a răspuns:

Persoane normale la cap mai există?