| RAY a întrebat:

Doar pentru agnostici,deisti, panteisti

Ce v-a determinat sa fiti agnostici, deisti, panteisti?

Răspuns Câştigător
| MishuD a răspuns:

Dar tu de unde stii daca monstrul meu de spaghete exista sau nu? Eu zic ca exista si faptul ca tu nu stii ca exista nu schimba realitatea. Adevarul este independent de cunoasterea lui.

Ia uite domle' ca "rationamentele" imbecile de tip "eu stiu si tu nu" merg in ambele sensuri.
Faptul ca tu ai o parere foarte buna despre tine si esti convins ca ai mereu dreptate nu inseamna ca stii ce vorbesti.
Inseamna doar ca esti un egomaniac incapatanat, limitat de propria ignoranta.

11 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Biblia si crestinii.

| MishuD a răspuns:

Dar tu de unde stii daca monstrul meu de spaghete exista sau nu? Eu zic ca exista si faptul ca tu nu stii ca exista nu schimba realitatea. Adevarul este independent de cunoasterea lui.

Ia uite domle' ca "rationamentele" imbecile de tip "eu stiu si tu nu" merg in ambele sensuri.
Faptul ca tu ai o parere foarte buna despre tine si esti convins ca ai mereu dreptate nu inseamna ca stii ce vorbesti.
Inseamna doar ca esti un egomaniac incapatanat limitat de propria ignoranta.

| spookydrums a răspuns:

Noptile fara somn in care stateam si ma uitam pe pereti, astfel intrebarile au curs de la sine.

| NoShit a răspuns:

Şi creştini cum ajung? :/

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Intrebarile "cum?", "de ce?". Fiind crescut intr-o familie crestina mi s-au dat multe informatii fara a fi explicate si nu am avut multi ani dreptul la replica din cauza parintilor.

| RAY explică (pentru ThatWeirdFuck):

Ce esti?

| ThatWeirdFuck a răspuns (pentru RAY):

Nu prea ma incadrez in nicio categorie specificata de tine... sunt un fel de panteist.

| RAY explică (pentru ThatWeirdFuck):

Crezi ca exista un creator?

| ThatWeirdFuck a răspuns (pentru RAY):

Da, cred ca exista ceva mai sus de mine si mai sus de orice: natura.

| curioasa01 a răspuns:

Hă; întâi, mi s-au implementat din copilărie ideile astea (Dumnezeu există, e în tot -pentru că l-a creat- și nu putem cunoaște tot) și acum nu mai pot scăpa de ele.
În al doilea rând, este singura explicație valabilă pentru paradoxuri. Și pentru revelații, miracole -atestate și verificate. Cu alte cuvinte, e cel mai simplu răspuns la orice nu cunoaștem.

| MishuD a răspuns (pentru curioasa01):

Whoa, dumnezo exista?
nu e adevarat, monstrul de spaghete e cel adevarat, el a creat lumea din sos si paste! cu piper mult, de aia is crestinii totu asa nervosi de parca ii ustura fundul tot timpul!